Kategoriler: Film İncelemeleri

No Escape (2015)

Jack Dwyer Amerikalı bir mühendistir. İşi gereği ailesi ile birlikte Güneydoğu Asya’ya yerleşme kararı alır. Ülkeye ayak bastıkları andan itibaren ülkede siyasî çatışmalar patlak verir ve darbeciler yabancıların ilk görüldüğü yerde idam edileceğini açıklarlar. Jack eşi ve çocukları ile hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da Hammond adındaki yeni tanıştığı birinden ülkeden kaçmak için yardım almaktadır.

John Erick’in yönetmenliğini üstlendiği film aksiyon ve gerilim türünde. Çekimleri Tayland’ın Chiang Mai bölgesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Owen Wilson, Pierce Brosnan ve Lake Bell yer alıyor.

Filmin ilk dakikaları durgun geçse de ne zaman bir gerilim yaşanacak ne zaman kötü bir şey olacak diye tedirgin oluyorsunuz. Bir süre sonra tamam her şey güllük gülistanlık derken o olay ortaya çıkıyor ve gerilim bir kere başlayıp filmin sonuna kadar devam ediyor. Evet, gerilim. Film aksiyon ve gerilim türünde fakat gerilim türünün filmin bütününe nüfuz ettiği aşikâr.

Filmin başrol oyuncularının başından geçen şöyle ilginç bilgiler de var. Mesela Lake Bell’in canlandırdığı karakter Annie Dwyer için ilk başta Michelle Monaghan düşünülmüş fakat filmin çekim tarihlerinin ertelenmesi sonucu yeni çekim tarihlerinin Michelle Monaghan’ın hamilelik zamanına denk geleceği için bundan vazgeçilmiş.

Annie Dwyer’ın kocası rolünde Jack Dwyer’ı canlandıran Owen Wilson’un 2001’den bu yana komedi olmayan ilk rolünü bu filmde üstlenmiş. Owen Wilson, 2001’de aksiyon, savaş ve dram türündeki ‘Behind Enemy Lines’ adlı filmde rol almıştı.

Ben filmi bir dakika bile sıkılmadan izledim. Arşivlik bir film değil ama haftasonunuza değişiklik katacak arkadaşlarınızla sıkılmadan izleyebileceğiniz kaliteli bir yapım.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

5 gün önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce