Kategoriler: Film İncelemeleri

Sicario (2015)

Filmin hikayesi çoğu yönetmenin beyaz perdeye aktardığı kartel savaşını konu alıyor. Ancak bu yapım daha derinlere inip olayı farklı açıdan ele alarak kendini öne çıkarmayı başarmış.

Amerika ve Meksika arasında geçen kartellerle mücadeleyi konu alan yapımda Emily Blunt (Kate) belli prensipleri olan ve ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir ajanı canlandırıyor. Ajan Kate katıldığı bir operasyondan sonra ümitsizliğe kapılıyor. Tam bu sırada kendisine bir teklif geliyor. Teklif ise kartellerle mücadele için özel olarak oluşturulmuş bir grupta yer alarak kendi tecrübeleri ile gruba destek olmak. Kate bu teklifi kabul etse de işin içine girdikten sonra aslında içinde bulunduğu dünyanın düşündüğünden çok farklı olduğunu fark ediyor ve idealleri yerle bir olurken prensiplerini hiçe saymak durumunda kalıyor.

Yalın bir şekilde ‘kartel savaşı’ konusu ele alınan bu yapımda yönetmen çeşitli çekim açılarıyla filmdeki gerilimi an ve an ekrana yansıtmayı başarmış. Buna filmin uzun soluklu sahnelerinde daha canlı ve çarpıcı şekilde şahit olabilirsiniz.

Başrollerini Emily Blunt, Benicio Del Toro (Alejandro) ve Josh Brolin‘in (Matt Graver) paylaştığı filmde oyuncular canlandırdıkları karakterlere tam oturmuş desek yeridir. Doğrusunu söylemek gerekirse ben filmi Savages filmindeki performansından dolayı Benicio Del Toro için izlemek istemiştim ama Emily Blunt kendini biraz daha öne çıkarmış gibi görünüyor.

Aksiyon değil de uzun soluklu gerilim türünde bir film arıyorsanız bu film kaçmaz. Bazı şiddet içerikli sahnelerden dolayı aile ile izlemek için uygun olmayabilir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

4 hafta önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

3 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

3 ay önce