Kategoriler: Film İncelemeleri

Sicario (2015)

Filmin hikayesi çoğu yönetmenin beyaz perdeye aktardığı kartel savaşını konu alıyor. Ancak bu yapım daha derinlere inip olayı farklı açıdan ele alarak kendini öne çıkarmayı başarmış.

Amerika ve Meksika arasında geçen kartellerle mücadeleyi konu alan yapımda Emily Blunt (Kate) belli prensipleri olan ve ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir ajanı canlandırıyor. Ajan Kate katıldığı bir operasyondan sonra ümitsizliğe kapılıyor. Tam bu sırada kendisine bir teklif geliyor. Teklif ise kartellerle mücadele için özel olarak oluşturulmuş bir grupta yer alarak kendi tecrübeleri ile gruba destek olmak. Kate bu teklifi kabul etse de işin içine girdikten sonra aslında içinde bulunduğu dünyanın düşündüğünden çok farklı olduğunu fark ediyor ve idealleri yerle bir olurken prensiplerini hiçe saymak durumunda kalıyor.

Yalın bir şekilde ‘kartel savaşı’ konusu ele alınan bu yapımda yönetmen çeşitli çekim açılarıyla filmdeki gerilimi an ve an ekrana yansıtmayı başarmış. Buna filmin uzun soluklu sahnelerinde daha canlı ve çarpıcı şekilde şahit olabilirsiniz.

Başrollerini Emily Blunt, Benicio Del Toro (Alejandro) ve Josh Brolin‘in (Matt Graver) paylaştığı filmde oyuncular canlandırdıkları karakterlere tam oturmuş desek yeridir. Doğrusunu söylemek gerekirse ben filmi Savages filmindeki performansından dolayı Benicio Del Toro için izlemek istemiştim ama Emily Blunt kendini biraz daha öne çıkarmış gibi görünüyor.

Aksiyon değil de uzun soluklu gerilim türünde bir film arıyorsanız bu film kaçmaz. Bazı şiddet içerikli sahnelerden dolayı aile ile izlemek için uygun olmayabilir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra…

2 gün önce

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

2 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

4 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

1 ay önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

2 ay önce