Kategoriler: DiziFilm İncelemeleri

Post Apokaliptik Sevenlere: Colony

Başında ‘The’ yok. Bu dizi olan.

Muhtemelen bu diziye başladığınızda (yazının sonunda başlayacağınızı düşünüyorum.) altyazı ararken yine post apokaliptik bir yapım ve başında ‘The’ olan Laurence Fishburne’ün oynadığı film The Colony ile karşılaşacaksınız. Onu da tavsiye ederim ama bu yazımın konusu ‘Pilot’ bölümü 14 Ocak 2016’da yayınlanmaya başlayan Colony dizisi.

İlk bölümüyle fazlasıyla beklenti içine girdiğim bu yapımda Josh Holloway‘i yeniden sahalarda görmek oldukça duygulandırdı. Dizi olarak en son Lost‘ta görmüştüm kendisini. Tabi ki The Walking Dead‘den sonra herkesin ekranlarda görmeyi beklediği Sarah Wayne Callies de bu dizi de başrolde yer alan oyunculardan.

Dizinin yapımcı koltuğunda ise San Andreas Fayı, Bates Motel, The Strain ve tabi ki Lost gibi yapımlara imza atan Carlton Cuse bulunuyor.

Aksiyon, macera ve bilim-kurgu türündeki bu yapım yakın bir gelecekte uzaylı istilasına uğramış Los Angeles şehrinde büyüyen direniş hareketi sonucu işgal hükümetiyle işbirliği yapmak zorunda kalan Bowman ailesinin hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Hemen şunu unutmadan söyleyeyim: Konuyu yazarken spoiler vermemek için çok uğraştım. Vermedim de. Ama şunun şurasında 10. bölüme geldik ortada uzaylılar yok. Dizinin bu denli gizemli olması beni içine çeken onlarca sebepten sadece bir tanesi. Uzaylılar bir kenara dursun koloni(ler)deki yönetim bambaşka bir gizem. Henüz asıl yönetim kimin elinde hiçbir fikrim yok. Olay da bu ya zaten. Biz büyük resme odaklanmaya çalışırken küçük ayrıntılarla ilerliyoruz. Ama sürekli bir pürüz bir pürüz… Lost’u hatırlayın. İlk sezonlarda bütün kadro (izleyici dahil) olaylardan bi:haberdi. Yani burada yapımcının büyük etkisi var.

Gelgelelim şu ana kadar koloninin dışını sadece birkaç kez görme fırsatımız oldu. Aklımızda çok az soru işareti vardı zaten (!) bir de koloninin dışını görünce iyice azaldı. Teşekkürler senarist bey.

Demem o ki: Eski bir FBI ajanını canlandıran Josh Holloway’ın asaleti, Saman altından su yürüten karısını canlandıran Sarah Wayne Callies’in zerafeti ile birlikte böylesi bir senaryoya sahip şu yapımı takip edin.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

2 gün önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

1 hafta önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 hafta önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

3 hafta önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

1 ay önce

Google Chrome için Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için karanlık bir moda sahiptir. Ancak etkinleştirmek beklediğiniz kadar…

1 ay önce