Kategoriler: Dizi

7. Sezon, Negan ve Ezekiel

Evet… Yine bir final yazısı ile karşınızdayım. Dopdolu geçen ve bomba gibi bir finalle biten bir sezon.

(6. sezonu bitirmemiş olanlar için spoiler uyarısı)

Beşinci sezonun bitişini bir hatırlayalım. Aha da Morgan geldi! Lan Wolves grubu da geliyor! derken tam yerinde bitmişti 5. sezon. Sayılı gün çabuk geçti ve artık kasıma kadar pazartesiler boş geçecek.

Şimdi, 7. sezonu beklerken herkesin kafasında şu soru var: Negan kimi seçti? Gel de bu soruya cevap ara şimdi kasıma kadar.

7. sezonu farklı yapan bence Rick ve grubunun verdiği kararlar doğrultusunda tamamen değişmesi. Sezon yarısında bildiğiniz üzere senaristler kombo yapıp 3 gereksiz şahsiyeti kadrodan kopardı. Gereksiz diyorum. Çünkü, olanlardan sonra o 3 kişi ayak bağı olmaktan başka işe yaramazdı. Bu durum Michonne’a yaradı işin açıkcası. Bu zamana kadar tek tabanca dolaşıyordu katanası ile. Ama artık arkasında Rick var. Hem böyle olunca çizgi romandaki çiftimize de sonunda kavuşmuş olduk. Bunun yanında Saviors denen grup da diziye dahil oldu derken Daryl’ı daha da sevmemizi sağlayan o efsane vuruşu ile o grup da tarihe karışmış oldu.

Sevgililer günü geldiğinde sevgilimize kavuştuk ve o da ne? Bir yeni karakter daha çıktı karşımıza… Jesus. Derken Hilltop kolonisi ile tanıştık ve o an geldi. Negan. Daryl’ın patlattığı motosiklet çetesi saviors grubunun sadece bir parçasıydı. Tabi ne olduklarından haberleri yok. Daryl hemen olaya atlıyor anlaşma sağlamaya çalışmak için. Tamam iyi hoş şu zamana kadar çok çektiniz insanlardan artık kimseye güvenmiyorsunuz da olayı iyice bir araştıysaydınız.

Bu anlaşmanın sonunda Rick’in insanları kiliseye toplayıp bir karara varmalarından sonra heyecanlı bekleyiş başladı. Rick ve grubu adamları uykularında öbür tarafa yolladığı andan itibaren yazının başında dediğim gibi benim için tamamen değiştiler artık.

Negan karakterini canlandıracak kişinin Supernatural’den Sam ve Dean’ın babasını oynayan Jeffrey Dean Morgan olduğunu öğrendiğimizde heyecan biraz daha arttı. Artık dizinin sonuna yaklaşılınca Negan’ın ortaya çıkması için havalı sahneler için zemin hazırlanmıştı. Final bölümü ile dizi her zaman olduğu gibi bomba yerde noktaladı sezonu.

Negan Vali’den sonra dizinin ilk asıl kötü adamı diyebiliriz. Çizgi roman okurları tarafından sevilmesinin bir sebebi yeri geldiğinde mantıklı hareket etmesi ve Rick’i alttan alması. Fakat her şeyin bir bedelinin olduğu düşüncesi… İşte onu kötü adam yapan bu. Nasıl da gülüyor baksanıza…

Senaristler Negan’ı resmen izleyiciler görsün de sonraki sezona kadar çatlasınlar diye son bölümün son dakikalarına saklamışlar. Ama gelişi çok iyiydi orası ayrı.

GTA V’te Trevor karakterini canlandıran kişinin de diziye dahil olması çok iyi olmuş. Resmen oyundaki karakteri alıp diziye koymuşlar diyebilirim. Bu da ayrı bir sürpriz olmuş oldu aslında.

Bir de The Kingdom grubundan bahsetmek gerekiyor. 7. sezon ile ilgili birçok yazı okuduysanız bu grubun Negan’ın grubunu alt edebilecek tek grup olduğunu bilirsiniz. Çizgi romana göre öyle de. Son bölümlere doğru ufaktan bu gruptan insanları da görmeye başladık. Geriye kalan tek soru The Kingdom grubunun başındaki Ezekiel adlı kişiyi kimin canlandıracağı.

Ezekiel ve Kaplanı Shiva

Kimin canlandıracağı bir kenara dursun Ezekiel anlatılana göre yanında kaplanıyla gezen ve topluluğu tarafından kral diye çağrılan bir adam. Topluluğundaki adamlar da dizide de Morgan’ın karşılaştığı atlı süvarilerden oluşuyor.

Hadi siz de yorum kısmında final bölümü hakkındaki görüşlerinizi (Negan kimi seçti? Kaçınılmaz sorusunu da unutmayın 🙂 ) ve 7. sezon ile ilgili teorilerinizi paylaşın.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: The Walking Dead

Son Gönderiler

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 hafta önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 hafta önce

LCD Ekranlı Button Box Yaptım

İlk yaptığım buton kutusundan yaklaşık bir sene geçti. İhtiyaçlar ve tecrübeler doğrultusunda bir tane de…

3 hafta önce

Film ve Dizi Tercümesi

Keyifli vakit geçirmenin en güzel yollarından olan filmler ve diziler günümüzde eğlence sektörünün önemli bir…

4 hafta önce

Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Oyun Ekleme Nasıl Yapılır?

Steam her geçen gün kendini yeniliyor ve son gelen güncellemelerle birlikte arayüzde oldukça fazla değişikliğe…

4 hafta önce

Dürüst Hırsız (2020) Film İncelemesi

Dürüst Hırsız, hayatını banka soyarak geçiren bir hırsızın bir kadına aşık olduktan sonra teslim olma…

1 ay önce