Kategoriler: Film İncelemeleri

Hector and the Search for Happiness (2014)

Hector and the Search for Happiness, kendini hastaları için yeterli bulmayıp mutluluğu bulmak için dünyayı gezmeye karar veren bir psikiyatr’ın hikayesi. Simon Pegg canlandırdığı Hector karakteriyle mutluluğu ararken keyif dolu macerasına bizi de yanında götürüyor bu filminde.

Hector, düzenli bir yaşamı ve kendisini seven iyi bir eşi olan sıradan bir psikiyatr’dır. Fakat bir gün kendini hastaları için yeterli görmemeye başlar. Ardından bir hastası da ilerde onun uzun bir seyahate çıkacağına dair bir bilgi verince Hector bunun üzerine mutluluğu aramak için hazırlıklarını yapar ve keşiflerle dolu o yolculuk başlar.

Çoğu komedi filminde rol alan Simon Pegg bu kez ilginç bir film ile karşımıza çıkıyor. Filmde yer yer komedi unsurları yer alsa da aslında her şeyden azar azar var. Çin’den Afrika’ya kadar süren bu yolculukla onunla birlikte mutluluğu ararken birçok olaya birbirinden farklı anılara tanıklık ediyoruz.

Bu film aslında bize komedi, dram ve maceranın yanında aslında kültürler arasında köprü kurarak hiçbir insanın birbirinden farklı olmadığını herkesin ihtiyacının aynı olduğunu ve buna çok kolay bir şekilde ulaşabileceğimizi anlatıyor.

Simon Pegg’in performansı ve Rosamund Pike’ın ara ara filme girip keyif katmasıyla iyi bir tempoyla başlayıp sıkmadan ilerleyen komedi ile dramı harmanlayan gayet keyifli bir yapım çıkmış ortaya. Mutluluğun sırrını bir deftere yazıp maddeler halinde izleyiciye aktarılması çok iyi bir fikir olmuş.

Hector and the Search for Happiness, mutluluğun arayışına çıktığımız eğlenceli ve keyifli bir film.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce