Kategoriler: Film İncelemeleri

Hector and the Search for Happiness (2014)

Hector and the Search for Happiness, kendini hastaları için yeterli bulmayıp mutluluğu bulmak için dünyayı gezmeye karar veren bir psikiyatr’ın hikayesi. Simon Pegg canlandırdığı Hector karakteriyle mutluluğu ararken keyif dolu macerasına bizi de yanında götürüyor bu filminde.

Hector, düzenli bir yaşamı ve kendisini seven iyi bir eşi olan sıradan bir psikiyatr’dır. Fakat bir gün kendini hastaları için yeterli görmemeye başlar. Ardından bir hastası da ilerde onun uzun bir seyahate çıkacağına dair bir bilgi verince Hector bunun üzerine mutluluğu aramak için hazırlıklarını yapar ve keşiflerle dolu o yolculuk başlar.

Çoğu komedi filminde rol alan Simon Pegg bu kez ilginç bir film ile karşımıza çıkıyor. Filmde yer yer komedi unsurları yer alsa da aslında her şeyden azar azar var. Çin’den Afrika’ya kadar süren bu yolculukla onunla birlikte mutluluğu ararken birçok olaya birbirinden farklı anılara tanıklık ediyoruz.

Bu film aslında bize komedi, dram ve maceranın yanında aslında kültürler arasında köprü kurarak hiçbir insanın birbirinden farklı olmadığını herkesin ihtiyacının aynı olduğunu ve buna çok kolay bir şekilde ulaşabileceğimizi anlatıyor.

Simon Pegg’in performansı ve Rosamund Pike’ın ara ara filme girip keyif katmasıyla iyi bir tempoyla başlayıp sıkmadan ilerleyen komedi ile dramı harmanlayan gayet keyifli bir yapım çıkmış ortaya. Mutluluğun sırrını bir deftere yazıp maddeler halinde izleyiciye aktarılması çok iyi bir fikir olmuş.

Hector and the Search for Happiness, mutluluğun arayışına çıktığımız eğlenceli ve keyifli bir film.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

2 hafta önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 hafta önce

Ucuz ve Güvenilir Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

Alan adı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken uzunluk ve kısalık, tire kullanımı, söyleniş kolaylığı…

4 hafta önce

Korayspor Taraftar Ürünleri

Taraftar Ürünleri kategorisinde, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankaragücü ve Bursaspor takımlarına ait, takımınızı desteklemek ve sevdiklerinize…

1 ay önce

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

2 ay önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

3 ay önce