Kategoriler: Film İncelemeleri

Term Life (2016)

Normal bir hırsızdan farklı işi olan bir baba ve her şeyden bihaber olan kızı.

Bu ikili etrafında dönen filmde Vince Vaughn başarılı bir soygun planlayıcısı olan Nick Barrow‘u canlandırıyor. Nick Barrow sıradan soyguncuların aksine işi yapan değil planlayan kişi olarak olaya dahil oluyor. Gelen bir teklif üzerine sıradan bir soygun planı yapan Nick Barrow bir anda kendini yozlaşmış polisler ile uyuşturucu kartelinin arasında buluyor. Bir anda her şey tersine dönüyor ve Nick bu hayattan uzakta tutmaya çalıştığı kızını yanına alıyor ve kızına geride bir şeyler bırakabilmek için hayat sigortası yaptırıyor. Nick’in bu andan itibaren sigortanın geçerli olabilmesi için 21 saat hayatta kalması gerekiyor.

Suç ve dram türünde vizyona giren filmin özeti ilk bakışta sıradan gelebilir ancak filmi izlediğinizde bundan fazlasını bulabileceksiniz. Filmdeki aksiyon tadında bırakılmış ve filmin her dakikasına yayılmış. Akşam saatlerinde yayınlanan sıradan aksiyon filmlerinden çok uzakta gerilimin yer yer arttığı ve kovalamacanın dur durak bilmediği bir yapım Term Life.

Oyuncu kadrosunda Breaking Bad’den Jonathan Banks de Nick Barrow’un sağ kolu Harper karakterini canlandırıyor. Bu filmde dizideki rolüne yakın bir rol üstlenmiş olması bir nebze de olsun özleminizi gidermeye yetecektir. Nick’in kızı Cate Barrow‘u ise Hailee Steinfeld canlandırıyor. Son zamanlarda yükselen bir yıldız olarak yavaş yavaş sinema dünyasına adım atmış olan Steinfeld’in bu filmdeki performansı beni oldukça etkiledi. Belki de buradaki en büyük etken canlandırdığı karakter ile benzer yönlerinin bulunması olabilir.

Mekanlar ise böylesi senaryoya sahip bir film için üstünkörü değil de gayet mantıklı ve sırıtmayacak şekilde özenle seçilmiş.

Hikayenin işlenişi güzel, karakterler iyi, benzer senaryoya sahip birçok film olsa da kanepenize uzanıp keyifli bir 1 saat 33 dakika geçirmek istiyorsanız bu filmi izlemelisiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

2 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

4 ay önce