Kategoriler: Film İncelemeleri

Term Life (2016)

Normal bir hırsızdan farklı işi olan bir baba ve her şeyden bihaber olan kızı.

Bu ikili etrafında dönen filmde Vince Vaughn başarılı bir soygun planlayıcısı olan Nick Barrow‘u canlandırıyor. Nick Barrow sıradan soyguncuların aksine işi yapan değil planlayan kişi olarak olaya dahil oluyor. Gelen bir teklif üzerine sıradan bir soygun planı yapan Nick Barrow bir anda kendini yozlaşmış polisler ile uyuşturucu kartelinin arasında buluyor. Bir anda her şey tersine dönüyor ve Nick bu hayattan uzakta tutmaya çalıştığı kızını yanına alıyor ve kızına geride bir şeyler bırakabilmek için hayat sigortası yaptırıyor. Nick’in bu andan itibaren sigortanın geçerli olabilmesi için 21 saat hayatta kalması gerekiyor.

Suç ve dram türünde vizyona giren filmin özeti ilk bakışta sıradan gelebilir ancak filmi izlediğinizde bundan fazlasını bulabileceksiniz. Filmdeki aksiyon tadında bırakılmış ve filmin her dakikasına yayılmış. Akşam saatlerinde yayınlanan sıradan aksiyon filmlerinden çok uzakta gerilimin yer yer arttığı ve kovalamacanın dur durak bilmediği bir yapım Term Life.

Oyuncu kadrosunda Breaking Bad’den Jonathan Banks de Nick Barrow’un sağ kolu Harper karakterini canlandırıyor. Bu filmde dizideki rolüne yakın bir rol üstlenmiş olması bir nebze de olsun özleminizi gidermeye yetecektir. Nick’in kızı Cate Barrow‘u ise Hailee Steinfeld canlandırıyor. Son zamanlarda yükselen bir yıldız olarak yavaş yavaş sinema dünyasına adım atmış olan Steinfeld’in bu filmdeki performansı beni oldukça etkiledi. Belki de buradaki en büyük etken canlandırdığı karakter ile benzer yönlerinin bulunması olabilir.

Mekanlar ise böylesi senaryoya sahip bir film için üstünkörü değil de gayet mantıklı ve sırıtmayacak şekilde özenle seçilmiş.

Hikayenin işlenişi güzel, karakterler iyi, benzer senaryoya sahip birçok film olsa da kanepenize uzanıp keyifli bir 1 saat 33 dakika geçirmek istiyorsanız bu filmi izlemelisiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

7 gün önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 hafta önce

LCD Ekranlı Button Box Yaptım

İlk yaptığım buton kutusundan yaklaşık bir sene geçti. İhtiyaçlar ve tecrübeler doğrultusunda bir tane de…

3 hafta önce

Film ve Dizi Tercümesi

Keyifli vakit geçirmenin en güzel yollarından olan filmler ve diziler günümüzde eğlence sektörünün önemli bir…

4 hafta önce

Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Oyun Ekleme Nasıl Yapılır?

Steam her geçen gün kendini yeniliyor ve son gelen güncellemelerle birlikte arayüzde oldukça fazla değişikliğe…

4 hafta önce

Dürüst Hırsız (2020) Film İncelemesi

Dürüst Hırsız, hayatını banka soyarak geçiren bir hırsızın bir kadına aşık olduktan sonra teslim olma…

1 ay önce