Kategoriler: Film İncelemeleri

Meryl Streep Bu Kez Florence Foster Jenkins Rolüyle Geliyor

Meryl Streep’in bürünmediği çok az karakter kalmıştır artık. Ödüllerin kraliçesi, 20. yüzyılın son çeyreğinden günümüze kadar gelen dönemin belki de en iyi oyuncusu Streep, bu kez bir opera şarkıcısı oluyor. Daha doğrusu operayı çok seven, ama müzik konusunda en ufak bir yeteneği olmayan Amerikalı zengin Florence Foster Jenkins’i (1868 – 1944) Florence filminde canlandıracak. Yakın zamanda oynadığı Sıradışı Anne filminde yine bir şarkıcıyı, ama başarılı bir rock müziği sanatçısını canlandıran Streep, bu filmle koleksiyonuna yepyeni bir karakter daha ekliyor.

Usta oyuncunun yanında başka tanınmış isimler de yer alacak. Bunların başında genelde romantik komedi filmlerindeki performanslarıyla hatırladığımız İngiliz aktör Hugh Grant geliyor. Grant, Jenkins’in en büyük destekçisi olan hayat arkadaşı St. Clair Bayfield rolünde karşımıza çıkacak. Jenkins’in bir diğer destekçisi, piyanist Cosmé McMoon rolünde ise The Big Bang Theory dizisindeki Wolowitz rolüyle tanıdığımız Simon Helberg yer alıyor. Nina Ariadna ve Görevimiz Tehlike 5 filminde Ilsa Faust rolü ile tanıdığımız Rebecca Ferguson’ın da yer aldığı filmin müzikleri ise Argo, The Imitation Game, Danimarkalı Kız gibi filmlerin müziklerine imza koymuş Fransız Alexandre Desplat’ya ait. Yönetmen koltuğunda da, Desplat’yla daha önce The Queen, Philomena gibi filmlerde çalışmış olan Stephen Frears oturuyor. 27 Ocak 2017 tarihinde Türkiye’de gösterime girecek olan Florence filmiyle ve yakında sinemalarda izleyebileceğiniz filmlerle ilgili tüm ayrıntıları Türkiye’nin sinema sitesi sinemalar.com’dan öğrenebilir, gösterimdeki tüm filmleri ve seansları vizyondaki sinemalar sayfasından takip edebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce