Kategoriler: Film İncelemeleri

Meryl Streep Bu Kez Florence Foster Jenkins Rolüyle Geliyor

Meryl Streep’in bürünmediği çok az karakter kalmıştır artık. Ödüllerin kraliçesi, 20. yüzyılın son çeyreğinden günümüze kadar gelen dönemin belki de en iyi oyuncusu Streep, bu kez bir opera şarkıcısı oluyor. Daha doğrusu operayı çok seven, ama müzik konusunda en ufak bir yeteneği olmayan Amerikalı zengin Florence Foster Jenkins’i (1868 – 1944) Florence filminde canlandıracak. Yakın zamanda oynadığı Sıradışı Anne filminde yine bir şarkıcıyı, ama başarılı bir rock müziği sanatçısını canlandıran Streep, bu filmle koleksiyonuna yepyeni bir karakter daha ekliyor.

Usta oyuncunun yanında başka tanınmış isimler de yer alacak. Bunların başında genelde romantik komedi filmlerindeki performanslarıyla hatırladığımız İngiliz aktör Hugh Grant geliyor. Grant, Jenkins’in en büyük destekçisi olan hayat arkadaşı St. Clair Bayfield rolünde karşımıza çıkacak. Jenkins’in bir diğer destekçisi, piyanist Cosmé McMoon rolünde ise The Big Bang Theory dizisindeki Wolowitz rolüyle tanıdığımız Simon Helberg yer alıyor. Nina Ariadna ve Görevimiz Tehlike 5 filminde Ilsa Faust rolü ile tanıdığımız Rebecca Ferguson’ın da yer aldığı filmin müzikleri ise Argo, The Imitation Game, Danimarkalı Kız gibi filmlerin müziklerine imza koymuş Fransız Alexandre Desplat’ya ait. Yönetmen koltuğunda da, Desplat’yla daha önce The Queen, Philomena gibi filmlerde çalışmış olan Stephen Frears oturuyor. 27 Ocak 2017 tarihinde Türkiye’de gösterime girecek olan Florence filmiyle ve yakında sinemalarda izleyebileceğiniz filmlerle ilgili tüm ayrıntıları Türkiye’nin sinema sitesi sinemalar.com’dan öğrenebilir, gösterimdeki tüm filmleri ve seansları vizyondaki sinemalar sayfasından takip edebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

6 gün önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

2 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

3 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

4 hafta önce

İncia Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım hayatlarımızın olmazsa asla dışarı bile çıkamayacağımız bir durum haline gelmiştir. Kişisel bakımlarımız ile…

1 ay önce

Çiftlere Özel Beştaş Yüzük

Moda tutkunlarının vazgeçilmezi, kadınların cazibesi olan beştaş yüzük her şeyi ile harika bir sanatsal tasarımdır.…

1 ay önce