Kategoriler: Sağlık

Göz Çevresinde Meydana Gelen Değişimler

Göz Çevresi Kırışıklığı alanında ve diğer medikal estetik uygulamaları hakkında her türlü bilgi ve uygulamalardan yararlanmak için sizler de kliniğimizi ve alanında son derece donanımlı hekimimiz Dr. Mustafa Karataş ile birebir görüşerek ilk muayenenizi gerçekleştirebilirsiniz. Göz çevresi kırışıklığı hem yaşın ilerlemesine bağlı olarak hem de aşırı yapılan mimik hareketleri nedeni ile meydana gelebilmektedir.

Göz çevresi kırışıklığı nedir ve neden olur?

Göz çevresi yüzümüzdeki diğer bölgelere oranla çok daha hassas bir yapıya sahip olması nedeni ile hem dış etkenlerden çok fazla etkilenerek görünüm bozukluklarına neden olur hem de yaşın ilerlemesi nedeni ile de kırışıklıkların bu bölgede gözle görülür derecede artmasına ve belirginleşmesine neden olur. Ayrıca uykusuzluk, yanlış ve düzensiz beslenme gibi etkenler de göz çevresinde sorunların görülmesine neden olabilmektedir.

Işık dolgusu nedir?

Gözaltı ışık dolgusu kliniğimizde son dönemlerde oldukça tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte dolgu ve mezoterapi işlemlerinin bir arada harmanlanmış hali olarak adlandırılmaktadır.

Gözaltı morlukları da tıpkı göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar gibi önemli bir görsel sorunlardandır. Hatta gözaltı morlukları kişilerin oldukça rahatsız olduğu ve kliniğimizi de bu nedenle sıkça ziyaret ederek tedavi olmak istediği durumların başında gelmektedir.

Gözaltı morluklarını hangi yöntemler ile tedavi edebiliriz?

Gözaltı morlukları kişilerin gözaltının normalden daha koyu renkli olarak gözükmesi olarak bilinmektedir. Bu durum gözaltı derisinin inceliğinden kaynaklanabildiği gibi renk hücrelerinin artış göstermesi ile de ilgili olabilmektedir.

Gözaltı morluklarının tedavisi birden fazla yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Bu yöntemler; gözaltı morarmasını gidermeye yardımcı kremler, lazer tedavileri, dolgu uygulamaları, prp tedavisi, kimyasal peeling uygulamaları ve bazı durumlarda da cerrahi işlemler ile tedavi edilebilmektedir.

Gözaltı morlukları hangi yaşlarda görülür?

Gözaltı morlukları için illa yaşlı olmaya gerek yoktur. Her yaştaki, kişide görülebilmektedir. Hatta yoğun çalışma temposu vb. nedenlerden dolayı erken yaşlarda daha sık görülebilmektedir.

Sizler de detaylı bilgi ve tedavi için www.drmustafakaratas.com internet sitemizi ziyaret edebilir ve iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce