Kategoriler: Ürün İnceleme

Trust Urban Revolt Fyber İncelemesi

Merhabalar! Bu yazımda Vatan Bilgisayar’dan almış olduğum Trust’ın 29 lira değerindeki Urbanrevolt serisinin Fyber model ekonomik mikrofonlu headset kulaklığını inceleceğim.

Trust Urbanrevolt Fyber tasarım açısından yeşil-gri, turuncu-siyah ve kırmızı-gri renk seçeneklerine sahip. Benim tercih ettiğim model turuncu-siyah olanı. Ürünün genel kaplamasında kumaş tercih edilmiş. Bu da ürünün görüntüsüne ayrı bir hava katıyor. Fakat kafa bandındaki kısma saç sarma olasılığı yüksek. Rahatlık açısından ise herhangi bir sıkma yok. Tabi bu kafa bandının yumuşaklığı ile alakalı olan kısım. Aynı şeyi kulaklık pedleri için söyleyemeyeceğim. Aslında sorun pedlerde değil. Kulaklık kısımlarının yatay düzlemde dönemiyor olması. Bu sebeple kulağınızda bir baskı hissedebiliyorsunuz. Açıkcası ben sadece online oyun oynarken en fazla 1 saat takabildim. Sonrasında rahatsızlık verecek kadar sıktığını hissettim. Yani buradan da çıkarılacağı gibi bir film izlerken test edemedim. Kulaklığın hareket kısmı bununla sınırlı değil. Yükseklik ayarı da kademeli olmasa da var. Kulaklıkların kafa bandına bağlı olduğu turuncu bağlantılar aracılığı ile kulaklığın yükseklik ayarını yapabiliyorsunuz. Tasarım konusunda son olarak söyleyebileceğim şey bu modeli seçmem de büyük rolü olan içe doğru katlanabilir olması. Kulaklığın kafa bandını biraz genişletip kulaklıkları içe doğru katlayabiliyorsunuz. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi bu şekli aldığında avucunuza sığabiliyor.

Ses kalitesi yönünden ürünü incelediğimde gayet tatmin edici sonuçlar aldım. Bass ve tiz sesler gayet kaliteli bir şekilde çıkıyor. Son seste dahi kulağı rahatsız eden bir yanı yok. Mikrofona gelecek olursak sesli iletişimde ses oldukça net ve parazitsiz idi. Bunda mikrofonun kulaklığa yani kişinin ağzına yakın olmasının önemi büyük. Kullanışlık açısından katlanabilir olması dışında bu kulaklığı seçmemdeki bir başka büyük neden de kablosunun çıkarılabilir olması. Kulaklıkta mikrofonlu bir aux kablo kullanılmış. Yani kulaklığı kullanırken jak fişi yamuldu kırıldı derdine son. Kabloda sıkıntı olduğunda yeni bir aux kablo ile kulaklığı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Bağlantıyı yaparken iki çizgili jak fişinin kulaklığa gireceğini unutmayın. Mikrofonsuz aux kablolarında bu kısım fark etmez.

Kulaklığa genel olarak baktığımızda artı ve eksi yönlerini şöyle sıralayabiliriz:

Artı yönleri:

  • Katlanabilir olması.
  • Çıkarılabilir aux kablo.
  • Yanında gelen gelen kablonun kalitesi.
  • Yeterli seviyede ses şiddeti.
  • Mikrofon kalitesi.

Eksi yönleri:

  • Ses yalıtımı zayıf.
  • Kulaklıklar yatay düzlemde sağa sola dönmüyor.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce