İnternet

Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Herhangi Bir Oyun Ekleme

Son zamanlarda sıkça gelen sorular üzerine bu haftaki yazımı yine steam hakkında yazıyorum. Yazının konusu steam profilindeki vitrin bölümlerinden biri olan Oyun Koleksiyoncusu vitrinine dilediğiniz herhangi bir oyunu ekleme üzerine olacak.

Yeni oyun koleksiyoncusu vitrinine oyun eklemek için bu yazıya göz atın: Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Oyun Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle şiddetle sorulmasını öngördüğüm soruya şimdiden cevap vereyim: ‘Ban riski var mı?’. Bu soruya dair herhangi bir açıklama yapılmış mı yapılmamış mı araştırmadım. Gerek de duymadım çünkü steam seviyesi yüksek olan birkaç kişi de daha gördüğüm için kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Tabi bunu yapıp yapmamak sizin sorumluluğunuzda. ‘Peki amacı ne?’. Amaç tamamen görsellik. Belki biraz da sempati. Ne herhangi bir katkısı var ne de sağladığı bir fayda. Tamamen özelleştirilebilir ve tercihin kişiye bırakıldığı bir seçenek.

İlginizi çekebilir: Bedava Steam Oyun Kodu Kazanma Rehberi

Bu vitrine sahip olmanız için gereken ilk şey: Steam profilinizin 10 seviye olması. Ardından profil sayfanızdan Profili Düzenle butonuna tıklayıp sayfanın sonuna kadar indiğinizde ‘Profilizde bir vitrin için yuva kazandınız. Açılır menüden bir tane seçiniz.’ açıklamasını göreceksiniz. Buradan ‘Oyun Koleksiyoncusu’ vitrinini seçip dört kutucuğa tek tek tıklayarak hesabınızda bulunan birkaç oyunu ekleyin ve ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklayın.

Hesabınızda olmayan bir oyunu eklemek için de işlem başarıyla gerçekleştikten sonra sayfadan çıkmadan aşağıya vitrin seçtiğiniz yere tekrar gelin ve F12 tuşuna basın. Console sekmesine gidin ve aşağıdaki kodu açıkladığım şekilde uygulayın:

SetShowcaseConfig(2, 0, {appid: 374320});

Bu yazdığım kodu girip enter tuşuna basarsanız birinci kutucuğa Dark Souls III oyununu eklemiş olacaksınız. Yani birinci kutucuk için 0, ikinci kutucuk için 1, üçüncü kutucuk için 2 ve dördüncü kutucuk için 3 yazmanız gerekmekte. appid kısmına ise mağazadan istediğiniz oyunu aratıp url kısmındaki appid’sini aynen yazabilirsiniz. Bütün kutucukları veya dilediğiniz kutucuğu istediğiniz gibi doldurduktan sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Takıldığınız yer olursa yorumlardan belirtebilirsiniz. Siz oyun koleksiyoncusu vitrininize hangi oyunları eklediniz?

5 / 5 ( 1 vote )
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce