İnternet

Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Herhangi Bir Oyun Ekleme

Son zamanlarda sıkça gelen sorular üzerine bu haftaki yazımı yine steam hakkında yazıyorum. Yazının konusu steam profilindeki vitrin bölümlerinden biri olan Oyun Koleksiyoncusu vitrinine dilediğiniz herhangi bir oyunu ekleme üzerine olacak.

Yeni oyun koleksiyoncusu vitrinine oyun eklemek için bu yazıya göz atın: Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Oyun Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle şiddetle sorulmasını öngördüğüm soruya şimdiden cevap vereyim: ‘Ban riski var mı?’. Bu soruya dair herhangi bir açıklama yapılmış mı yapılmamış mı araştırmadım. Gerek de duymadım çünkü steam seviyesi yüksek olan birkaç kişi de daha gördüğüm için kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Tabi bunu yapıp yapmamak sizin sorumluluğunuzda. ‘Peki amacı ne?’. Amaç tamamen görsellik. Belki biraz da sempati. Ne herhangi bir katkısı var ne de sağladığı bir fayda. Tamamen özelleştirilebilir ve tercihin kişiye bırakıldığı bir seçenek.

İlginizi çekebilir: Bedava Steam Oyun Kodu Kazanma Rehberi

Bu vitrine sahip olmanız için gereken ilk şey: Steam profilinizin 10 seviye olması. Ardından profil sayfanızdan Profili Düzenle butonuna tıklayıp sayfanın sonuna kadar indiğinizde ‘Profilizde bir vitrin için yuva kazandınız. Açılır menüden bir tane seçiniz.’ açıklamasını göreceksiniz. Buradan ‘Oyun Koleksiyoncusu’ vitrinini seçip dört kutucuğa tek tek tıklayarak hesabınızda bulunan birkaç oyunu ekleyin ve ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklayın.

Hesabınızda olmayan bir oyunu eklemek için de işlem başarıyla gerçekleştikten sonra sayfadan çıkmadan aşağıya vitrin seçtiğiniz yere tekrar gelin ve F12 tuşuna basın. Console sekmesine gidin ve aşağıdaki kodu açıkladığım şekilde uygulayın:

SetShowcaseConfig(2, 0, {appid: 374320});

Bu yazdığım kodu girip enter tuşuna basarsanız birinci kutucuğa Dark Souls III oyununu eklemiş olacaksınız. Yani birinci kutucuk için 0, ikinci kutucuk için 1, üçüncü kutucuk için 2 ve dördüncü kutucuk için 3 yazmanız gerekmekte. appid kısmına ise mağazadan istediğiniz oyunu aratıp url kısmındaki appid’sini aynen yazabilirsiniz. Bütün kutucukları veya dilediğiniz kutucuğu istediğiniz gibi doldurduktan sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Takıldığınız yer olursa yorumlardan belirtebilirsiniz. Siz oyun koleksiyoncusu vitrininize hangi oyunları eklediniz?

5/5 - (1 vote)
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Tek Konulu ve Çok Konulu Bloglardan Para Kazanma

Genel olarak, trafik seviyesinin aynı olduğu varsayıldığında, tek bir konu blogu çok nişli bir blogdan…

3 hafta önce

Para Kazanma Odaklı Blog Konusu Seçimi

İster tek konulu bir blog, ister çok nişli bir blog yazmaya başlayacak olun, ele alacağınız…

1 ay önce

Tek ve Çok Konulu Bloglar İçin Bloglama Giderleri

Blog yazmanın tek gerçek maliyeti, bir alan adı kaydettirmek ve barındırma için ödeme yapmaktır. Maliyetler tek konu…

2 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog ile Pazarlama Fikirleri

Pazarlama, hedef kitlenizi büyütmenize, trafiği artırmanıza ve içeriğinizi görmeyecek yeni okuyuculara ulaşmanıza yardımcı olur. Bir blog…

2 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog Yazmanın Artıları ve Eksileri

Artıları Bazı durumlarda içerik oluşturmak daha kolay ve daha hızlıdır - daha fazla içerik seçeneğiniz…

2 ay önce

Çok Konulu Blog Yazmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Çok nişli bir blog oluşturmayı planlıyorsanız, başka bir nişe dalmadan önce mümkün olduğunca tek bir…

3 ay önce