Kategoriler: Film İncelemeleri

Spectral (2016)

Savaşın yıktığı bir Avrupa şehri doğa üstü güçlerin saldırısına uğrayınca; bir mühendis, felaketi durdurmak için elit bir Özel Kuvvetler birimiyle iş birliği yapar. Kurulan ekiple birlikte doğa üstü güçlere karşı verilen mücadele bambaşka boyutlara ulaşır ve ekip, neyle karşı karşıya olduğu anda bazı şeyler çoktan değişmiştir.

Netflix’in orijinal yapımlarından biri olan Spectral’ın başrolünde James Badge Dale, Emily Mortimer ve Bruce Greenwood yer alıyor.

Moldova’da baş gösteren sivil tehdit sebebiyle isyancılara ABD kuvvetleri katılıyor. Ancak bu tehditin yanında her ikisinin de düşman olduğuna karar veren yeni bir tehdit var. Bu yeni tehdit, kendilerini onlarla yüz yüze gelen, çıplak gözle görülmeyen ve anında ölümle buluşturan bir spektrumda bulunur. Yerel halk bunların savaşın ruhları olduğuna inanıyor ancak diğerleri, Moldova hükümeti tarafından imal edilen üstün silah teknolojileri olduğunda hemfikir.

Bütçesi her ne kadar düşük olsa da konusu itibariyle benzer Hollywood filmleriyle başa baş gidebilir. Öte yandan kadroda da pek fazla bilinen oyuncular olmadığından filmin popülaritesi fazla yüksek değil. Emin olun bütçesi yüksek ve kadrosu da bilinen oyunculardan seçilmiş olsaydı Hollywood yapımlarına taş çıkarabilirdi.

Olayın işlenişi izleyiciyi sıkmadan yavaş yavaş verilmiş ve asıl olayın izleyici tarafından hemen kavranmaması istenmiş. Bu da haliyle ortaya bir gizem unsuru çıkarıyor. Bütün bunlar olurken yaşanan olayların içinde de gerilim faktörü boy gösterince film izleyiciyi çepeçevre kuşatıyor.

107 dakikada aksiyon, bilim-kurgu ve gerilim üçlüsüne aynı anda şahit olacağınız orijinal bir yapım. Efektleriyle olsun konusuyla olsun gayet başarılı bir yapım.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

4 gün önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

2 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

3 hafta önce

Epoksi Kalıp Çeşitleri

Epoksi Kalıp son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan epoksi reçinelerin şekil almasını sağlayan ürünlerin başında geliyor.…

3 hafta önce

En İyi Online Video Dönüştürücüleri

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için birçok profesyonel video dönüştürme uygulaması mevcuttur. Bunlardan en…

1 ay önce

Bir Fena Manzara Kitap İncelemesi

Ahmet Utku Çetinkaya’nın ilk romanı Bir Fena Manzara beni hakkında bir inceleme yazacak kadar etkiledi.…

1 ay önce