Kategoriler: Ürün İnceleme

JBL T100A Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Ürün inceleme bölümünde bu hafta JBL T100A kulak içi kulaklık inceliyorum. Kulaklığı yaklaşık bir hafta önce n11.com adresinde PlatoTechnology mağazasından aldım.

Kulak içi kulaklıklar genelde taşınabilirliği kolay olması ve genelde her ana uygun kullanışlılık sergilemesinden dolayı tercih edilir. Benim de tercihim bu yönde oldu. İki ay önce yayımladığım Logitech G430 İncelemesi adında yazdığım yazıda kulağı çevreleyen tarzda ve aynı zamanda taşınabilirliği kolay olan bir kulaklık aradığımı belirtmiştim. Her ne kadar memnun olsam da siz de hak verirsiniz ki o kulaklığı takıp dışarıda yürümek çok saçma duracaktır. Bu ve benzer nedenlerden dolayı bir adet kulak içi kulaklık arayışına girdim ve sonunda bu yazıda incelediğim kulaklık olan JBL T100A model kulaklığı buldum.

Kulak içi kulaklıklarda beni en çok endişelendiren şey tam anlamıyla bir bass verememesi. Fakat bu kulaklığın iyi değil ama memnun edecek düzeyde bass verdiğini gözlemledim. Müzik dinlemek ve film izlemek belki biraz da telefon görüşmesi yapmak için aldığımı düşünürsek işini gayet düzgün bir şekilde yaptığını söyleyebilirim. Telefon görüşmeleri için bas konuş tuşu da mevcut. Bu tuş sayesinde müzik dinlerken oynat, durdur, geç gibi işlevleri denetleyebilirsiniz. Her kulaklık da olduğu gibi bunda da komutlar aynı. Kullanma kılavuzunda Türkçe dil seçeneği yok ancak görsellerden anlamanız mümkün. Mikrofon kısmı da aynı yerde yer alıyor ve benzerlerine oranla daha yakın. Yalnız ses açma kapama tuşları yok. Biraz kulak yapısından kaynaklanan bir başka sorun ise kulaktan düşme durumu. Kulaklık herhangi bir destek veya çengel olmamasına rağmen gayet düzgün ve düşmeden sabit durabiliyor. Eğer kulağınıza tam oturmazsa yanında gelen yedek kulaklık uçlarından kulağınıza uygun olanı takabilirsiniz.

Teknik özellikler:

  • Yüksek performans sürücüsü: 8mm
  • Frekans aralığı: 20-22kHz
  • Empedans: 16 ohms
  • Duyarlılık: 100dBSPL @ 1kHz, 1mW
  • Maks. Güç: 10mW
  • Mikrafon Duyarlılığı: -42dBPa/V @ 1kHz
  • Kablo: 1.1m (3.9ft)
  • Fiş: 3.5mm (1/8″)

Pek fazla incelenecek kısım bulamadım. Teknik bilgiler de yukarıdaki şekilde. Şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz, aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce