Kategoriler: Ürün İnceleme

JBL T100A Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Ürün inceleme bölümünde bu hafta JBL T100A kulak içi kulaklık inceliyorum. Kulaklığı yaklaşık bir hafta önce n11.com adresinde PlatoTechnology mağazasından aldım.

Kulak içi kulaklıklar genelde taşınabilirliği kolay olması ve genelde her ana uygun kullanışlılık sergilemesinden dolayı tercih edilir. Benim de tercihim bu yönde oldu. İki ay önce yayımladığım Logitech G430 İncelemesi adında yazdığım yazıda kulağı çevreleyen tarzda ve aynı zamanda taşınabilirliği kolay olan bir kulaklık aradığımı belirtmiştim. Her ne kadar memnun olsam da siz de hak verirsiniz ki o kulaklığı takıp dışarıda yürümek çok saçma duracaktır. Bu ve benzer nedenlerden dolayı bir adet kulak içi kulaklık arayışına girdim ve sonunda bu yazıda incelediğim kulaklık olan JBL T100A model kulaklığı buldum.

Kulak içi kulaklıklarda beni en çok endişelendiren şey tam anlamıyla bir bass verememesi. Fakat bu kulaklığın iyi değil ama memnun edecek düzeyde bass verdiğini gözlemledim. Müzik dinlemek ve film izlemek belki biraz da telefon görüşmesi yapmak için aldığımı düşünürsek işini gayet düzgün bir şekilde yaptığını söyleyebilirim. Telefon görüşmeleri için bas konuş tuşu da mevcut. Bu tuş sayesinde müzik dinlerken oynat, durdur, geç gibi işlevleri denetleyebilirsiniz. Her kulaklık da olduğu gibi bunda da komutlar aynı. Kullanma kılavuzunda Türkçe dil seçeneği yok ancak görsellerden anlamanız mümkün. Mikrofon kısmı da aynı yerde yer alıyor ve benzerlerine oranla daha yakın. Yalnız ses açma kapama tuşları yok. Biraz kulak yapısından kaynaklanan bir başka sorun ise kulaktan düşme durumu. Kulaklık herhangi bir destek veya çengel olmamasına rağmen gayet düzgün ve düşmeden sabit durabiliyor. Eğer kulağınıza tam oturmazsa yanında gelen yedek kulaklık uçlarından kulağınıza uygun olanı takabilirsiniz.

Teknik özellikler:

  • Yüksek performans sürücüsü: 8mm
  • Frekans aralığı: 20-22kHz
  • Empedans: 16 ohms
  • Duyarlılık: 100dBSPL @ 1kHz, 1mW
  • Maks. Güç: 10mW
  • Mikrafon Duyarlılığı: -42dBPa/V @ 1kHz
  • Kablo: 1.1m (3.9ft)
  • Fiş: 3.5mm (1/8″)

Pek fazla incelenecek kısım bulamadım. Teknik bilgiler de yukarıdaki şekilde. Şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz, aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Parmaklarda Tek Taş Yüzük Işıltısı

Sevdiklerinizle beraber sürdürmek istediğiniz hayata köprü görevi gören pırlanta tek taş yüzük, o özel anı gelecekte de aynı…

1 ay önce

Teflon Kaplama

Kaplamalar ürünlerin daha dayanıklı ve çeşitli dezavantajlarını ortadan kaldırmak için tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.…

2 ay önce

Zoom’da Sesi Kapatma veya Açma

Bu yazıda bir bilgisayarda, telefonda veya tablette bir Zoom toplantısında kendi sesinizi nasıl kapatacağınızı veya…

2 ay önce

Pres Makinesi

Günümüzde artık seri üretime geçildiğinden dolayı insan gücü yetersiz gelmekte ve her sektör farklı makinelerden…

3 ay önce

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

3 ay önce

Pharmaton Nedir?

Fransa'da kurulan ilaç firması olan Sanofi'de yaptığı işlere devam eden Pharmaton, günlük vitamin ve mineral desteği…

4 ay önce