Kategoriler: Oyun Rehberleri

Minecraft Crafting Rehberi

Oyuna ilk başladığınızda eliniz bomboş bir şekilde Minecraft dünyasına adım atıyorsunuz. Sizden yapmanız beklenilen şey envanteri açmak ve odun bulmak. Bu yazımda envanter hakkında kısa bir bilgi verip crafting denilen olayı Minecraft oyununda nasıl yapılacağını açıklayacağım.

Öncelikle envanteri açtığınızda karşınıza boş kutucuklar çıkacak ve üst kısımda şöyle bir alan yer alacak.

İşte bu alan crafting yapmamız için bize lazım olan kısım. Devam etmeden önce bunun bir de geniş ve kapsamlı olanına bakalım.

O da bu şekilde. Bu tip crafting kısmına ulaşmak için öncelikle çalışma masası yapmanız gerekiyor. Buna da kısaca rehberin ilerleyen kısımlarında değineceğim. Minecraft’ta crafting yapmanın mantığı aslında çok basit. Bulduğunuz veya topladığınız şeyleri envanterinizden sürükleyip buraya bırakmak. Sonucunda çıkacak olan şey de yanında beliriyor. Onu da sürükleyip envanterinize alıyorsunuz ve crafting işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş bulunuyor.

Örneğin bu görselde kömür bloğu crafting alanına konularak 9 adet kömür elde edilmiş. Kömür bloğu da zaten 9 adet kömürden oluşuyor.

Bu görselde de çok açık bir şekilde elmas balta yapımını görebiliyorsunuz. Üretmek istediğiniz gerece en yakın dizilimi yerine getirdiğinizde ürününüzü alabiliyorsunuz. Burada da görüldüğü üzere 3 adet elmas taşın altına 2 adet tahta çubuk konularak balta elde edilmiş. Aynı şekilde elmas yerine taş konulsa taş balta elde edilecek. Son bir örnekle bu kısa rehberi sonlandırayım. Kestiğiniz odunu crafting alanına koyduğunuzda kalas alırsınız. Kalasları bütün kareleri dolduracak şekilde crafting alanına tekrar koyduğunuzda ise karşınıza çalışma masası çıkacaktır. Keyifli oyunlar.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Minecraft

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

2 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

5 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce