Kategoriler: DiziFilm İncelemeleri

Rick Grimes Müttefiklerini Arıyor!

The Walking Dead 7. sezonun başlamasıyla kendinden çok söz ettirdi. Özellikle telif hakkından dolayı dizi izleme sitelerinden kaldırılan dizinin altyazıları bile zor bulunur hale geldi. Tabii illegal yollardan (bkz.: Telif Hakkından Sonra The Walking Dead İzleme Yolları) yine de ulaşılabiliyor. Ancak bu sorunları bir kenara bıraktığımızı düşünürsek dizi izleyicilerin gözünde değerini kaybetmiş durumda. Çoğu izleyici senaryonun sıradanlaştığını öne sürüyor.

Diziye yönelik yapılan eleştiriler neye dayanıyor bilmiyorum ama benim düşüncemi soracak olursanız her dizinin kendine göre bir gidişatı vardır. Senaryo da karakterler de buna uyum sağlayarak ilerler. The Walking Dead de aynen böyledir. Zombi salgınının işgal ettiği post apokaliptik bir dünyada sürekli zombi kesen insanları kimse izlemek istemez. Bunun kanlı canlı örneği Z Nation dizisinde mevcut. Sofia’nın kaybolduğu dönem de ben de diziden soğumaya başlamıştım yalan yok. Ama sonrasında olacakları kestirdiğim ve dizinin kalitesinden emin olduğum için bırakmadım. Yedinci sezonu izlerken yanılmadığımı da görebiliyorum. (Bu cümleden sonrası 7. sezonu izlemeyen kişiler için sürpriz bozan içerir.)

İlginizi çekebilir: Breaking Bad ile The Walking Dead Arasındaki Muhteşem Benzerlikler

Öte yandan karakterleri tek tek incelediğimde hepsinin Negan’ın gelişinden sonra büyük bir çöküntüye uğradığını gördüm. Ama yine de Rick üstüne düşen görevi yerine getirdi ve Negan’a karşı savaş başlatma fikrini ortaya attı ki bu plan da şimdilik tıkırında yürüyor. Olacakları çoğunuz şimdiden görebiliyorsunuzdur. Bu zamana kadar The Walking Dead izleyen birisi olarak yine en can alıcı noktada finale gidecekler diye düşünüyorum. Özellikle altıncı sezonun bitişi herkesi çileden çıkarmış, çoğu kişiyi matematik profesörü olma yoluna sokmuştu (bkz.: https://www.youtube.com/watch?v=HYyHJbB0Vdc). Neyse ki yedinci sezon başladı da muradımıza erdik.

Topluluklar yeterince yokmuş gibi bunların arasına yedinci sezonda bir de ‘The Kingdom’ eklendi. Kaplanı olan bir adam tarafından yönetildiğini görünce çok şaşırmıştım. Fakat içten içe taşların yerine oturduğunu fark edebiliyorum. Önce Hilltop sonra The Kingdom ve bom. Rick her iki topluluğa da ittifak çağrısı için gitti. Olmadık bir yerde olaya farklı bir grup da dahil oldu ama o da finalde bambaşka bir sürprizle yerini alacak gibi duruyor. Çok değil 4 bölüm sonra ipler kopacak bütün teoriler yıkılacak yine senaristler bombayı patlatıp bırakacak. Bakalım o gönülleri çepeçevre kuşatan karizmasıyla Negan hayatta kalmayı başarabilecek mi? Yoksa Rick ve ittifakından birkaç kişiye daha güle güle mi diyeceğiz?

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: The Walking Dead

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

2 gün önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce