Kategoriler: DiziSinema

Seslendirme Sanatçıları ve Sesleri

Bu yazımda geçenlerde rastladığım bir youtube oynatma listesine yer vereceğim. Bazen ‘Acaba bu karakteri kim seslendiriyor?’ sorusu çoğumuzun aklını meşgul etmiştir. İşte bu gizemli sorunun cevabına ve arkasındaki hikayeye bu videolar sayesinde ışık tutabileceğiz. Bu listede yer alan videolar aynı zamanda TRT kanalında da yayınlanmıştı. Belki oradan izlemiş olanlar olabilir. Onlar için bu liste de yer imlerine kaydedilecek unutulmaması gereken bir liste bence. Daha önce denk gelmemiş olanlar için ise bu liste çocukluğundan beri aklına takılan, sürekli bir soru işareti olarak yerini koruyan gizemin kapılarını açan bir anahtar niteliğinde. Öyle ki listede yer alan videoların çekiminde kullanılan teknikler de duruma apayrı bir gizem daha katıyor. Bu videolarda Nicolas Cage’ten tutun Charlize Theron’a hatta Kill Bill’deki The Bride’a, Rocky serisindeki efsane boksör Rocky’e kadar birçok kişinin sesi olan onların seslendirmesini, dublajını yapan kişilerin hayatlarına, bu işe nasıl başladıklarına ve bu işi nasıl yaptıklarına tanık olacaksınız. Emin olun hepsinini birbirinden ilginç birbirinden komik ve birbirinden duygusal hikayeleri var.

Eğer herhangi bir projeniz için uygun bir hizmet arıyorsanız SadeceOn her konuda olduğu gibi en uygun seslendirme fiyatlarıyla, en profesyonel şekilde size bu hizmeti sunmaya hazır! Seslendirmen iseniz yeteneğinizi kazanca çevirebilirsiniz. Santral seslendirme, İngilizce seslendirme, bayan seslendirme gibi her alanda ihtiyacınız olan kaliteli hizmetlere ulaşabilirsiniz. 10 TL den başlayan fiyatlarla, farklı seslendirmen seçenekleriyle profesyonel seslendirme hizmetleri sayfasından faydalanabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

3 hafta önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

1 ay önce

Ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri…

2 ay önce

The Last Kingdom (2015) Dizi İncelemesi

Son günlerde oldukça popüler bir platform olan Netflix’te en son 4. sezonu ile yayına giren…

2 ay önce

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

2 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

3 ay önce