Sinema

Seslendirme Sanatçıları ve Sesleri

Bu yazımda geçenlerde rastladığım bir youtube oynatma listesine yer vereceğim. Bazen ‘Acaba bu karakteri kim seslendiriyor?’ sorusu çoğumuzun aklını meşgul etmiştir. İşte bu gizemli sorunun cevabına ve arkasındaki hikayeye bu videolar sayesinde ışık tutabileceğiz. Bu listede yer alan videolar aynı zamanda TRT kanalında da yayınlanmıştı. Belki oradan izlemiş olanlar olabilir. Onlar için bu liste de yer imlerine kaydedilecek unutulmaması gereken bir liste bence. Daha önce denk gelmemiş olanlar için ise bu liste çocukluğundan beri aklına takılan, sürekli bir soru işareti olarak yerini koruyan gizemin kapılarını açan bir anahtar niteliğinde. Öyle ki listede yer alan videoların çekiminde kullanılan teknikler de duruma apayrı bir gizem daha katıyor. Bu videolarda Nicolas Cage’ten tutun Charlize Theron’a hatta Kill Bill’deki The Bride’a, Rocky serisindeki efsane boksör Rocky’e kadar birçok kişinin sesi olan onların seslendirmesini, dublajını yapan kişilerin hayatlarına, bu işe nasıl başladıklarına ve bu işi nasıl yaptıklarına tanık olacaksınız. Emin olun hepsinini birbirinden ilginç birbirinden komik ve birbirinden duygusal hikayeleri var.

Eğer herhangi bir projeniz için uygun bir hizmet arıyorsanız SadeceOn her konuda olduğu gibi en uygun seslendirme fiyatlarıyla, en profesyonel şekilde size bu hizmeti sunmaya hazır! Seslendirmen iseniz yeteneğinizi kazanca çevirebilirsiniz. Santral seslendirme, İngilizce seslendirme, bayan seslendirme gibi her alanda ihtiyacınız olan kaliteli hizmetlere ulaşabilirsiniz. 10 TL den başlayan fiyatlarla, farklı seslendirmen seçenekleriyle profesyonel seslendirme hizmetleri sayfasından faydalanabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 gün önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

1 hafta önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

1 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

1 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

2 ay önce

La Roche ile Orijinalliği Keşfedin

Kozmetik alanında bazı markalar diğer markalardan daha fazla tercih edilir. Bu tür markalardan birisi olan…

3 ay önce