Kategoriler: Oyun

Black Desert Online Sonunda Türkiye’de

En başarılı Asya MMORPG oyunlarından biri olan Black Desert Online çıkış yaptığında birçok ülkenin yanı sıra Türkiye’ye de engellenmiş olarak piyasaya sürülmüştü. Birkaç gün önce firmanın aldığı kararla birlikte oyun Türkiye sunucusuna ve Türkçe dil seçeneğine kavuşacak. Şu anda kendine ait ayrı bir portal sayfası açılmış durumda. Bu sayfadan da anlayabileceğiniz üzere Türkiye sunucusu tek başına bir sunucu değil Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da kapsayan bir sunucu olacak. Şu an için oyunun paket satışları erken erişim satışı durumunda. Fiyatlar ise 49, 99 ve 199 TL olarak üç seçenek şeklinde sunuluyor.

Aynı zamanda ayrı bir facebook sayfası açılan oyun için yöneticiler Pearl Abyss şirket politikası gereği sosyal medya üzerinden sorulan sorulara ve yorumlara cevap veremeyeceklerini belirttiler. Web sayfası üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. Bunun yanında yöneticiler dedikodulara ve forumlarda sıkça sorulan sorulara açıklık getirmek amacıyla bir gönderi yayınladılar. Bu gönderide ‘Black Desert Online daha önce neden Türkiye’de yasaklandı ve şimdi açılıyor?’ sorusuna ‘Black Desert Online Türkiye’de hiç yasaklanmadı. Yayımcımız Kakao Games ile yaptığımız anlaşma, Türkiye’yi kapsamıyordu. Bunun sebebi de, Kore ve Türkiye arasındaki özel, tarihi bağlar sebebiyle, Black Desert Online’ı Türk oyuncularına Pearl Abyss olarak, tamamen Türkçe sunma planımızdı. Türkiye, daima önceliklerimiz arasındaydı ve Black Desert Online’ın Türkçe’ye çevrilmesi çalışmalarına çok önce başlamıştık.‘ şeklinde cevap verdiler. Oyunun fiyatı konusunda ise hesap açmak için gerekli paketler ücretli olacak. Paket alımı bir sefere mahsus olacak ve aylık üyelik veya ödeme olmayacak şeklinde açıklama yaptılar. Oyunu daha önceden VPN aracılığı ile oynayan kullanıcılar için ise kötü bir haber var. Türkiye lokasyonundan giriş yapan kullanıcıların Kuzey Amerika – Avrupa sunucularıyla bağlantısı olmayacak. NA-EU sunucularında karakterleri bulunan oyuncular, karakterlerini Türkiye sunucularına taşıyamayacak. GameX ve Gaming İstanbul gibi dev oyun etkinliklerinde özel deneme alanları kuracaklarını belirten Black Desert Online Türkiye Ekibi belli bir tarih vermeseler de yakın bir zamanda çıkış yapacaklarını açıkladılar.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 hafta önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 hafta önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

1 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

2 ay önce

Ucuz ve Güvenilir Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

Alan adı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken uzunluk ve kısalık, tire kullanımı, söyleniş kolaylığı…

2 ay önce

Korayspor Taraftar Ürünleri

Taraftar Ürünleri kategorisinde, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankaragücü ve Bursaspor takımlarına ait, takımınızı desteklemek ve sevdiklerinize…

2 ay önce