Kategoriler: Genel

Kartal’ın Prim Değeri Yükseliyor

Yaklaşık olarak 460 binlik nüfusuyla Kartal, İstanbul Anadolu Yakası’nın prim vadeden ilçeleri arasında yer alıyor. Yeni projelerin ve kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hızla arttığı ilçe gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilgi odağında.

Son yıllarda artan ulaşım projeleriyle adından söz ettiren Kartal’ın yıldızı giderek parlamaya devam ediyor. Ulaşım olanaklarının fazla olması, yeni projelerin hızla artması ve ilçenin denize kıyısı olması bölgenin en büyük avantajlarından. Peki, prim değeri yükselen Kartal’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Kartal satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Kartal ilçesinde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli detaylar…

Kartal’a ulaşım dopingi

Bir bölgede ulaşım olanaklarının fazla olması gayrimenkul yatırımcılarının öncelikleri arasında geliyor. Kartal’da ulaşım olanaklarının fazla olduğu ilçelerden. Kartal-Kadıköy metrosunun açılması ve bu hattın Marmaray’a bağlanmasıyla birlikte ilçenin yıldızı parladı. Ayrıca Kadıköy–Kartal metro hattının devamı niteliğinde olan Kartal-Tavşantepe metrosu da bölgede konut projelerinin değerini artırdı. Kartal konut projeleri yatırımcıların ilçeye olan ilgisini artıyor. Konut ve inşaat sektörünün en gözde yerlerinden Kartal’da konut projelerinde fiyat aralığı 322 bin TL ile 2 milyon TL arasında değişiyor.

Kartal satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu Ekim 2017 verilerine göre, Kartal satılık ev fiyatları 256 bin 162 TL ile 426 bin 900 TL arasında değişirken, ilçede satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 341 bin 549 TL olarak belirtiliyor. Kartal satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.29 artış gösterdi. Kartal ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 415 TL oldu.

Kartal’da konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl

Zingat.com Bölge Raporu Ekim 2017 verilerine göre, Anadolu Yakası’nın yıldızı parlayan ilçelerinden Kartal’da kira fiyatları minimum 1.058 TL, maksimum 1.764 TL arasında değişiklik gösteriyor. 100 metrekarelik bir konutun ortalama kira fiyatı ise 1.411 TL olarak belirtiliyor. Kira verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 20 yıl olarak hesaplanıyor.

Kartal’da satılık konut metrekare fiyatı en yüksek bölge: Kordonboyu

Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre, Kartal’da satılık konut metrekare fiyatı en yüksek bölge 4 bin 914 TL ile Kordonboyu oldu. Kordonboyu’nun ardından ikinci sırada 3 bin 921 TL metrekare fiyatıyla Çavuşoğlu Mahallesi geliyor. İlçede satılık konut metrekare fiyatı en yüksek üçüncü yer ise 3 bin 885 TL ile Petroliş Mahallesi.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

LearnPress ve TutorLMS Karşılaştırması

Mükemmel WordPress LMS eklentisini seçmek ciddi bir emek ister. Sitenizi belirlediğiniz eklenti ile kurduktan sonra…

5 gün önce

Teknolojik Gelişmelerin Türkçe’ye Olan Etkisi

Türkçe binlerce yıldır farklı coğrafyalarda yoğurulup, farklı kültürlerle harmanlanıp günümüze kadar geldi ve bugünkü halini…

4 hafta önce

Trambolin Parkı Hediyesi Nereden Alınır?

Kim demiş, kanatsız uçamayız, diye! Trambolin gibi bir gerçek varken üstelik! Evet, bize uçuyor hissi…

1 ay önce

Enerji Zenginliğe Nasıl Dönüştürülür?

Toplumca oluşturulan düzenin dışına çıkarak, sevgi ve tutkuyla eylemler yaptığımız zaman enerjimiz yükselecektir bu yüksek…

2 ay önce

Valorant’ta İsim Nasıl Değiştirilir?

Riot games’in bizler için çıkardığı fps oyunu olan valorant, fps dünyasına çok hızlı bir şekilde…

2 ay önce

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

3 ay önce