Kategoriler: Genel

Ziraat Bankası Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu bankalardan kredi çekmek için işinize yarayacak bir puandır. Kredi notu yüksek olan bir kişinin bankalardan istediği miktarda kredi almasında kolaylık sağlayacaktır. Kredi notu kişinin bankaya olan borcunu son ödeme tarihinden önce yatırıp yatırmadığı ile de ilgilidir. Kişi kredi kartı borcunu veya kredi borcunu zamanında ödemez ise kredi notu negatif bir değer alacaktır.

Kredi Notunun Yüksek Olması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalardan kredi almak isteyen bir kişinin kredi notuna bakılır. Kredi notu kişinin sicilidir. Kredi notu pozitif yönde olan bir kişinin bankalardan kredi alması daha kolay olmaktadır. Bu yüzden kişi kredi notunu yüksek tutar ise kredi alması kolay olur. Kredi notu belli başlı kriterler dikkate alınarak yüksek tutulabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Kişinin bir bankadan kredi kartı var ise veya aynı şekilde bir bankadan kredi çekmiş ise borcunu zamanında ödemesi gerekir. Kişinin kredi kartı ekstresinde yazan son ödeme tarihine kadar borcunu ödemesi gerekir. Son ödeme tarihinden sonra ödeme yapmış ise kredi notu negatif bir değer alır. Kişinin kredi kartı borcunun en az asgari ödeme tutarını son ödeme tarihinden önce ödemesi gerekir. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayın

Kişinin almış olduğu krediyi kendi bütçesine göre ayarlamalıdır. Kişi ödeme tutarlarını kendi bütçesine göre ayarlar ise ödemede sıkıntı yaşamaz ve kredi notunu da yüksek tutmuş olur. Kredinin son ödeme tarihinden sonra yatırılmış ise kredi notu negatif değer çıkar. Kişi kredi borcunu eksik yatırmış ise de kredi notu negatif değer alır.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bankaya kredi almak için başvuran kişinin kredi notuna banka tarafından bakılır. Kredi notu yüksek olan kişi banka tarafından ilk onayı geçer. Kişi kendisi de kredi notunu öğrenmek isteyebilir. Bunun için oluşturulmuş birçok site mevcuttur. Kişi kredi notunu kredi kayıt bürosundan öğrenebilir. Kredi kayıt bürosuna ait olan Findeks kişilere kredi notunu öğrenme fırsatı sunuyor. Kişi belirli bir ücret ödeyerek kendi kredi notunu öğrenebiliyor. Bu sayede kişi başvuracak olduğu kredinin nasıl sonuçlanacağını tahmin edebiliyor. Siteye ücretsiz bir şekilde üye olabiliyorsunuz. Üye olan kişi ürünler sekmesinden kredi notu öğrenmeye tıklayıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Sitenin kaynak linki google üzerinden bulunabiliyor.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce