Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Instagram Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

Instagram son zamanlarda artan kullanıcı sayısıyla çok rağbet gören sosyal medya kanallarından biri haline geldi. Durum böyle olunca instagramı amacı doğrultusunda kullananların yanında merak edip bir göz atmak isteyenlerin açtığı hesapların sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bu kullanıcıların yanında uygulamadan sıkılanların da olduğu apaçık bir gerçek. Başka nedenler de yok demiyorum. Tabii ki var ancak insanların Instagram’ı bırakma nedenlerinin başında bunlar geliyor.

Şimdi yazının asıl amacı olan instagram hesap silme yönteminden bahsedelim. Dikkatinizi çekerim bu yöntemle hesap kalıcı olarak siliniyor ve aynı kullanıcı adı tekrar alınamıyor. Gün gelir de geri dönmek isterseniz aynı kullanıcı adı ile hesap açamayacağınızı unutmayın.

Bu uyarıları yaptıktan sonra gelelim hesabı silme kısmına. Hesabı silmek için öncelikle sürecin kolaylıkla işlemesi ve zamandan tasarruf için işlemleri bilgisayardan yapmanızı tavsiye ederim. Zaten hesap kapatma amaçlarından biri de zamandan tasarruf etmek değil mi? Bilgisayardan instagram kalıcı hesap silme linki olan aşağıdaki linke girin:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Çoğu ‘haber’ veya blog sitesinde request kısmında link sona eriyor. Instagram’ın başındaki isim veya isimler bunu fark etmiş olacak ki o linke tıklanıldığında sayfa geçici olarak hesap dondurma sayfasına yönleniyor. Böylece kullanıcılar amacına ulaşamamış oluyor. Yukarıda verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra ise yapmanız gerekenler çok basit. Hesabınızı neden sildiğinizi belirten seçeneği işaretleyip hesap şifrenizi girdikten sonra Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tebrikler! Artık bir instagram hesabınız yok.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: instagram

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce