Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Instagram Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

Instagram son zamanlarda artan kullanıcı sayısıyla çok rağbet gören sosyal medya kanallarından biri haline geldi. Durum böyle olunca instagramı amacı doğrultusunda kullananların yanında merak edip bir göz atmak isteyenlerin açtığı hesapların sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bu kullanıcıların yanında uygulamadan sıkılanların da olduğu apaçık bir gerçek. Başka nedenler de yok demiyorum. Tabii ki var ancak insanların Instagram’ı bırakma nedenlerinin başında bunlar geliyor.

Şimdi yazının asıl amacı olan instagram hesap silme yönteminden bahsedelim. Dikkatinizi çekerim bu yöntemle hesap kalıcı olarak siliniyor ve aynı kullanıcı adı tekrar alınamıyor. Gün gelir de geri dönmek isterseniz aynı kullanıcı adı ile hesap açamayacağınızı unutmayın.

Bu uyarıları yaptıktan sonra gelelim hesabı silme kısmına. Hesabı silmek için öncelikle sürecin kolaylıkla işlemesi ve zamandan tasarruf için işlemleri bilgisayardan yapmanızı tavsiye ederim. Zaten hesap kapatma amaçlarından biri de zamandan tasarruf etmek değil mi? Bilgisayardan instagram kalıcı hesap silme linki olan aşağıdaki linke girin:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Çoğu ‘haber’ veya blog sitesinde request kısmında link sona eriyor. Instagram’ın başındaki isim veya isimler bunu fark etmiş olacak ki o linke tıklanıldığında sayfa geçici olarak hesap dondurma sayfasına yönleniyor. Böylece kullanıcılar amacına ulaşamamış oluyor. Yukarıda verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra ise yapmanız gerekenler çok basit. Hesabınızı neden sildiğinizi belirten seçeneği işaretleyip hesap şifrenizi girdikten sonra Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tebrikler! Artık bir instagram hesabınız yok.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: instagram

Son Gönderiler

Etsy’de Satış Yapmak için Canva’yı Kullanma Rehberi

Canva, yeni başlayanlardan uzmanlara kadar uzanan dijital içerik oluşturucuların güzel tasarımlar oluşturabileceği bir platformdur. Bir…

2 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Bloglardan Para Kazanma

Genel olarak, trafik seviyesinin aynı olduğu varsayıldığında, tek bir konu blogu çok nişli bir blogdan…

3 ay önce

Para Kazanma Odaklı Blog Konusu Seçimi

İster tek konulu bir blog, ister çok nişli bir blog yazmaya başlayacak olun, ele alacağınız…

3 ay önce

Tek ve Çok Konulu Bloglar İçin Bloglama Giderleri

Blog yazmanın tek gerçek maliyeti, bir alan adı kaydettirmek ve barındırma için ödeme yapmaktır. Maliyetler tek konu…

3 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog ile Pazarlama Fikirleri

Pazarlama, hedef kitlenizi büyütmenize, trafiği artırmanıza ve içeriğinizi görmeyecek yeni okuyuculara ulaşmanıza yardımcı olur. Bir blog…

4 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog Yazmanın Artıları ve Eksileri

Artıları Bazı durumlarda içerik oluşturmak daha kolay ve daha hızlıdır - daha fazla içerik seçeneğiniz…

4 ay önce