Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Instagram Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

Instagram son zamanlarda artan kullanıcı sayısıyla çok rağbet gören sosyal medya kanallarından biri haline geldi. Durum böyle olunca instagramı amacı doğrultusunda kullananların yanında merak edip bir göz atmak isteyenlerin açtığı hesapların sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bu kullanıcıların yanında uygulamadan sıkılanların da olduğu apaçık bir gerçek. Başka nedenler de yok demiyorum. Tabii ki var ancak insanların Instagram’ı bırakma nedenlerinin başında bunlar geliyor.

Şimdi yazının asıl amacı olan instagram hesap silme yönteminden bahsedelim. Dikkatinizi çekerim bu yöntemle hesap kalıcı olarak siliniyor ve aynı kullanıcı adı tekrar alınamıyor. Gün gelir de geri dönmek isterseniz aynı kullanıcı adı ile hesap açamayacağınızı unutmayın.

Bu uyarıları yaptıktan sonra gelelim hesabı silme kısmına. Hesabı silmek için öncelikle sürecin kolaylıkla işlemesi ve zamandan tasarruf için işlemleri bilgisayardan yapmanızı tavsiye ederim. Zaten hesap kapatma amaçlarından biri de zamandan tasarruf etmek değil mi? Bilgisayardan instagram kalıcı hesap silme linki olan aşağıdaki linke girin:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Çoğu ‘haber’ veya blog sitesinde request kısmında link sona eriyor. Instagram’ın başındaki isim veya isimler bunu fark etmiş olacak ki o linke tıklanıldığında sayfa geçici olarak hesap dondurma sayfasına yönleniyor. Böylece kullanıcılar amacına ulaşamamış oluyor. Yukarıda verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra ise yapmanız gerekenler çok basit. Hesabınızı neden sildiğinizi belirten seçeneği işaretleyip hesap şifrenizi girdikten sonra Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tebrikler! Artık bir instagram hesabınız yok.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: instagram

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 hafta önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce