Kategoriler: OyunOyun Rehberleri

Minecraft Şeker Kamışı Tarlası Nasıl Yapılır?

Şeker kamışı Minecraft evreninde her ne kadar nadir bulunsa da aramasını bilen kişi için çok rahat bulunabilecek bir bitkidir. Daha çok sulak alanların, göl ve denizlerin kıyılarında yer alan bu bitki ile şeker kamışı tarlası veya başka bir deyişle şeker kamışı farmı yapmak mümkündür. Şeker kamışı tarlasından alet ve silah yapımında kullanılabilecek birçok malzeme elde edilebilir. Bu yazımda şeker kamışı ne işe yarar?şeker kamışı farmı nasıl yapılır? gibi soruların üzerinde duracağım.

Nasıl Yapılır?

Şeker kamışı tarlası yapmanın birçok farklı yolu vardır. Ancak bunu yapmadan önce bir tane de olsa şeker kamışı bulmak gerekir. Bu da ilk paragrafta belirttiğim gibi sulak alanların, göllerin ve denizlerin kıyılarında bulunabilir. Şeker kamışını bulduktan sonra kum, çim veya toprak bloğunun bulunduğu bir alana ekip tarıma başlanabilir. Unutulmaması gereken şey işe her şeker kamışının bir blok büyüklüğünde bir su kütlesinin yanında olmasıdır. Şeker kamışı büyürken güneş ışığına ihtiyaç duymaz. Kemik tozu ile büyümesi hızlandırılamaz.

Verim Nasıl Artırılır?

Ekime başladıktan sonra tarla büyüdüğünde kapladığı alan da doğal olarak büyüyecektir. İhtiyacımız olan şey ise az alanda daha çok şeker kamışı üretimi yapabilmek. Bunun için çeşitli formüller var. Siz de kendi formülünüzü oluşturabilirsiniz. Eğer sıradışı bir formülünüz var ise yorum kısmından diğer minecraft oyuncuları ile paylaşmayı unutmayın.

Benim de kullandığım ve en çok kullanılan yöntemlerden birini yukarıda görüyorsunuz. Görselde 4×4 birimlik bir alanda 12 birimde şeker kamışı yetiştirilmekte ve görüldüğü gibi her şeker kamışının yanında bir su kütlesi bulunmakta. Verimden bahsetmişken minecraft topluluğunda kullanıcıların oluşturduğu bir formül de görülmeye değer.

Birim alandan alacağınız verimin dizilime göre yüzdeleri belirtilmiş. Görsellere göre yine ilk başta çok kullanılan yöntem dediğim yerleşim ile 4. karedeki yerleşim aynı. En çok da verim o bölümden alınmış. Görseldeki yeşil kısımlar şeker kamışlarını, mavi kısımlar suyu ve beyaz kısımlar boş blokları simgeliyor.

Neler Yapılır?

Şeker kamışı ile yapılabilen birçok şey var. Öncelikle şeker kamışlarını daha az alan işgal ederek nasıl depolanacağına bakalım.

Şeker kamışını bloklar halinde saklayabileceğiniz gibi bu blokları şeker kamışından bir çubuk yaparken de kullanabilirsiniz. Şimdi de bu çubukla ne yapabileceğimize bakalım.

Bu şekilde yapılan kazma, kürek ve benzeri aletleri kullanarak normale göre daha fazla blokla işlem yaparken yine normale göre eşyaların dayanıklılığı daha az azalacaktır.

Yararlandığım kaynaklar:

  • gontroller.com / Black
  • minecraft.gamepedia.com
  • minecraftguides.org
  • minecraftmods.com
  • Reddit.com / Coopster80
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Minecraft

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce