Film İncelemeleri

Sicario: Day of the Soldado (2018)

ABD – Meksika sınırındaki uyuşturucu savaşı, karteller ABD sınırındaki teröristleri kaçırmaya başlayınca iyice alevlenir. Savaşla mücadele etmek için federal ajan Matt Graver tekrar Alejandro ile takım olarak çalışmak zorunda kalır.

2015 yapımı Sicario filminin devamı olarak çekilen Sicario: Day of the Soldado filmini ilk film kadar başarılı bulmadım. Birçok filmde yer alan bilindik olgulara ve sahnelere sahipti. Bunun yanında film senaryo olarak ABD’nin yaptığı düşük bütçeli propaganda filmlerinde yer alan senaryolara benzer bir kurgu ile çekilmiş. İkinci filmde de ilk filmdekine benzer bir nedenden dolayı Meksika sınırında sürekli git gel yapılıyor. Ancak olayın hareketli kısımları hızlıca geçerken dram öğeleri ön plana çekilmiş. Sicario: Day of the Soldado’da her ne kadar aksiyon az olsa da ilk filmdeki gibi dehşete düşürecek sahnelere de yer verilmiş.

Diğer oyuncuların oldukça sönük bir oyunculuk sergilediklerini düşünürsek filmin kilit isimleri Benicio Del Toro ve Josh Brolin yine filmi ayakta tutmayı başarmış. Öte yandan Isabel Reyes rolünde yer alan Isabela Moner‘in oyunculuğu da yaşına göre oldukça iyiydi. Muhteşem Yedili ve Doğu Ekspresinde Cinayet gibi filmlerde rol alan Manuel Garcia-Rulfo da gerilimi yüksek sahnelerde gerilime sebep olan asıl neden olarak yer alıyor. Benicio Del Toro’nun performansı iyi olsa da ilk filme göre biraz daha durgun olduğunu söyleyebilirim. Karakteri yapısıyla belki bunu daha iyi yapıyor. Ancak gerçekten iki film arasındaki performansında fark vardı. Josh Brolin yine her zamanki gibi adrenalin yüklü yerinde duramayan bir karakter olarak karşımızda. Canlandırdığı karakter ile de oldukça iyi performans sergilemiş.

Sicario filmini beğendiyseniz bu filmi de beğeneceğinizden şüphem yok. Ama ilk filmi izlemediyseniz sıradan gitmenizi tavsiye ederim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

3 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

6 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce