Dizi İncelemeleri

The Walking Dead 9. Sezon 6. Bölüm İncelemesi: Who Are You Now

İşte karşınızda Judith Grimes!

Dizide Rick Grimes karakterini canlandıran oyuncu Andrew Lincoln diziden ayrılacağını aylar öncesinden duyurmuştu. Hatta bölüm sayısı bile belliydi ve o bölüm geldi çattı. Her ne kadar beklediğim gibi bir veda olmasa da çok zekice kurgulandığını söyleyebilirim.

9. sezon başlamadan önce tanıtım fragmanında yayınlananlar oldukça heyecan vericiydi. Her zaman olduğu gibi sezon yarı finaline kadar olan bölümler hakkında ipuçları barındırıyordu. Özellikle fısıldayanların olduğu bölüm ben dahil birçok kişinin dikkatini çekmişti. Çünkü artık 9. sezona gelmiş bir diziden insanlar yeni şeyler bekliyor. The Walking Dead bir Supernatural gibi olmadığı için haliyle izleyiciye yeni şeyler katması gerekiyor. Ben diziyi her haliyle seviyorum. İlk başlarda zombilerin içinde yer aldığı bir dizi diye başlamış olsam da dizinin her zaman dram ağırlıklı ilerleyeceği belliydi.

Gene Page / AMC

Dizinin geçtiğimiz sezonda çok fazla izleyici kaybettiği söylense de bu sezon oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor. Özellikle önceki bölümle arasında müthiş bir zaman farkı olması işleri oldukça farklılaştırıyor ki Michonne’un evde Judith ile konuştuğu sahnede bir anda çıkagelen çocuğa ilk başta ben de anlam veremedim. Ama sonra aklıma geçtiğimiz bölümlerde Rick’in Carl’ın mezarını ziyaret ettikten sonra Michonne ile aralarındaki konuşma geldi. Bu çocuğun Rick Junior olduğuna dair söylentiler vardı. Talking Dead‘in ilgili bölümünde de Danai Gurira bunu onaylamış. Yani gördüğümüz şey halüsinasyon değil.

Gene Page / AMC

Bu bölümün bu sezon hatta dizi için bir kilometre taşı olduğunu düşünüyorum. Karakterlerdeki büyük değişim gözünüzden kaçmamıştır herhalde. Dış görünüşleri kadar içleri de oldukça farklılaşmış. Yine de bu duygu karmaşası arasında bütün bunları idare eden biri var. Tabii ki Judith Grimes, başka kim olabilirdi ki? Hadi normalde Carl’ın, Judith’in yaptıkları kabul edilebilir. Ama dünya çok değişti bu hareketler ne? demeden duramıyorum. Sanırım kendisi her ne kadar zorluk içinde olsa da böyle bir dünyada yabancı insanlara güvenmemesi gerektiğini bilse de insanlara yardım etmesi aileden gelen bir şey olsa gerek.

Gene Page / AMC

Yani şu bölümden anlaşılıyor ki Judith de Carl’ın yerini aratmayacak. Değişimler konusuna değinmişken önceki bölümlerden bildiğimiz üzere Carol son zamanlarda kendini yedek kulübesine atmıştı. Ancak bu bölümde en sevindiğim noktalardan biri de dışarıdan bakınca oldukça hanım hanımcık birine benzeyen Carol’ın içindeki canavarın yeniden ortaya çıkmasıydı. Parçala onları Carol!

 

Gene Page / AMC

Daryl’ı da bu bölümde kendini topluluklardan dışlamış bir şekilde kendi başına takılırken görüyoruz. Muhtemelen Rick’in ölümü için kendini suçluyor. Rick ile yaşadığı son tartışmada aralarında her ne kadar gergin anlar geçse de birbirlerini adeta birer kardeş gibi seviyorlardı.

Forumlarda olsun hayran sayfalarında olsun fısıldayanlar konusunda oldukça fazla teori dönüyor. Çizgi romanda neyin ne olduğu zaten belli ama senaristler her zaman çizgi romanı olduğu gibi takip etmiyor. Bu yüzden fısıldayanlar ile ilgili yazacak çok şey olsa da bunu sonraki bölümün incelemesine bırakmak istiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki sezon tanıtım fragmanında yer alan sahne beni oldukça şaşırtmıştı. Bölümü izlediğimde ise daha da heyecanlandım diyebilirim. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak?

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: The Walking Dead

Son Gönderiler

LearnPress ve TutorLMS Karşılaştırması

Mükemmel WordPress LMS eklentisini seçmek ciddi bir emek ister. Sitenizi belirlediğiniz eklenti ile kurduktan sonra…

18 saat önce

Teknolojik Gelişmelerin Türkçe’ye Olan Etkisi

Türkçe binlerce yıldır farklı coğrafyalarda yoğurulup, farklı kültürlerle harmanlanıp günümüze kadar geldi ve bugünkü halini…

3 hafta önce

Trambolin Parkı Hediyesi Nereden Alınır?

Kim demiş, kanatsız uçamayız, diye! Trambolin gibi bir gerçek varken üstelik! Evet, bize uçuyor hissi…

1 ay önce

Enerji Zenginliğe Nasıl Dönüştürülür?

Toplumca oluşturulan düzenin dışına çıkarak, sevgi ve tutkuyla eylemler yaptığımız zaman enerjimiz yükselecektir bu yüksek…

2 ay önce

Valorant’ta İsim Nasıl Değiştirilir?

Riot games’in bizler için çıkardığı fps oyunu olan valorant, fps dünyasına çok hızlı bir şekilde…

2 ay önce

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

2 ay önce