Kategoriler: Oyun Rehberleri

Project CARS 2 İçin En İyi Araç Yapılandırma Yöntemi

Project CARS 2 için en iyi setup demek isterdim ama kulağı tırmaladığını düşündüğüm için Türkçesini kullanmak istedim. Motor sporlarıyla ilgili simülasyonlarda araç yapılandırması yeni başlayanlar için en can alıcı nokta olmuştur. Ne kadar yetenekli olursanız olun bazen kötü araç yapılandırması ile piste çıktığınızda sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu memnuniyetsizliği en aza indirmek için çeşitli yöntemler buldum. Ancak en basitini bu yazımda anlatmak istiyorum. İşte Project CARS 2 için araç yapılandırması yaparken kullanabileceğiniz basit ipuçları.

Araç yapılandırması ile ilgili yazılmış birçok rehber, döküman ve yardımcı videolar var. Project CARS 2’de yer alan terimleri öğrenmeniz için düzenlenmiş birkaç rehber de mevcut. Bunların dışında küçük bir araştırmayla da bütün bunlara erişim sağlayabilirsiniz. Benim bu rehberde anlatmak istediğim nokta sadece yarışa odaklanmak ve kavramları aracı sürdükçe yaşayarak öğrenmek.

Nasıl Yapılır?

Community sekmesinden ulaşabileceğiniz bu modda istediğiniz pistte istediğiniz sınıftan bir araçla zamana karşı yarışıyorsunuz. Tur zamanınız dünya geneli listede yer alıyor. Sınırları zorlamak isterseniz ilk sıraya kadar çıkmanız mümkün.

Yarışacağınız pisti seçip ayarlamak istediğiniz aracı seçtikten sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi Add Ghost butonuna basıp gelen listede iyi derece yapmış birini hayalet olarak yarışa eklemeniz gerekiyor.

Yarışı başlattıktan sonra gelen menüden Tuning Setup butonuna bastıktan sonra Load Setup seçeneğinden seçtiğiniz hayaletin araç yapılandırmasının aynısını kullandığınız araca uyguluyorsunuz.

İsterseniz doğrudan sağda yer alan bölümdeki dişli simgesine tıklayarak da otomatik olarak ayarları uygulayabilirsiniz. Bu ayarı dilerseniz farklı isimle de kaydedebilirsiniz.

Teşekkürler

Hazırladığım rehberi vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Project CARS 2’de yer alan lisans sistemi ile ilgili kafanızda soru işareti varsa yazdığım şu blog yazısını okuyabilirsiniz. Yazıda lisans sisteminden ve lisansın hangi durumlardan etkilendiğinden bahsettim: Project CARS 2 Lisans Sistemi Neleri İçeriyor?

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Project CARS 2

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

5 gün önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce