Kategoriler: Oyun Rehberleri

Project CARS 2 İçin En İyi Araç Yapılandırma Yöntemi

Project CARS 2 için en iyi setup demek isterdim ama kulağı tırmaladığını düşündüğüm için Türkçesini kullanmak istedim. Motor sporlarıyla ilgili simülasyonlarda araç yapılandırması yeni başlayanlar için en can alıcı nokta olmuştur. Ne kadar yetenekli olursanız olun bazen kötü araç yapılandırması ile piste çıktığınızda sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu memnuniyetsizliği en aza indirmek için çeşitli yöntemler buldum. Ancak en basitini bu yazımda anlatmak istiyorum. İşte Project CARS 2 için araç yapılandırması yaparken kullanabileceğiniz basit ipuçları.

Araç yapılandırması ile ilgili yazılmış birçok rehber, döküman ve yardımcı videolar var. Project CARS 2’de yer alan terimleri öğrenmeniz için düzenlenmiş birkaç rehber de mevcut. Bunların dışında küçük bir araştırmayla da bütün bunlara erişim sağlayabilirsiniz. Benim bu rehberde anlatmak istediğim nokta sadece yarışa odaklanmak ve kavramları aracı sürdükçe yaşayarak öğrenmek.

Nasıl Yapılır?

Community sekmesinden ulaşabileceğiniz bu modda istediğiniz pistte istediğiniz sınıftan bir araçla zamana karşı yarışıyorsunuz. Tur zamanınız dünya geneli listede yer alıyor. Sınırları zorlamak isterseniz ilk sıraya kadar çıkmanız mümkün.

Yarışacağınız pisti seçip ayarlamak istediğiniz aracı seçtikten sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi Add Ghost butonuna basıp gelen listede iyi derece yapmış birini hayalet olarak yarışa eklemeniz gerekiyor.

Yarışı başlattıktan sonra gelen menüden Tuning Setup butonuna bastıktan sonra Load Setup seçeneğinden seçtiğiniz hayaletin araç yapılandırmasının aynısını kullandığınız araca uyguluyorsunuz.

İsterseniz doğrudan sağda yer alan bölümdeki dişli simgesine tıklayarak da otomatik olarak ayarları uygulayabilirsiniz. Bu ayarı dilerseniz farklı isimle de kaydedebilirsiniz.

Teşekkürler

Hazırladığım rehberi vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Project CARS 2’de yer alan lisans sistemi ile ilgili kafanızda soru işareti varsa yazdığım şu blog yazısını okuyabilirsiniz. Yazıda lisans sisteminden ve lisansın hangi durumlardan etkilendiğinden bahsettim: Project CARS 2 Lisans Sistemi Neleri İçeriyor?

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Project CARS 2

Son Gönderiler

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

1 hafta önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

2 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

3 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

4 hafta önce

İncia Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım hayatlarımızın olmazsa asla dışarı bile çıkamayacağımız bir durum haline gelmiştir. Kişisel bakımlarımız ile…

1 ay önce

Çiftlere Özel Beştaş Yüzük

Moda tutkunlarının vazgeçilmezi, kadınların cazibesi olan beştaş yüzük her şeyi ile harika bir sanatsal tasarımdır.…

1 ay önce