Kategoriler: Film İncelemeleri

Triple Frontier (2019)

Beş eski özel kuvvet askeri Güney Amerika’da zenginliğiyle tanınan bir karteli gözüne kestirir. Göz koydukları tek şey olan kartelin servetini ele geçirmek için kariyerleri boyunca ilk defa ülkelerine değil kendilerine hizmet edeceklerdir.

Triple Frontier konusu itibariyle uyuşturucu kartellerinin merkezinde ve gerilimin diğer unsurlara göre daha üst düzeyde tutulduğu bir film olmuş. Sicario veya Savages filmleri gibi acımasız sahnelere ağırlık vermeyip durumu biraz dram boyutuna taşıyarak izleyiciye aktarıyor. Ekipte beş kişinin olması beş farklı hayatın ortaya konması demek. Her karakterin verdiği kararla birlikte bir yandan onun geçmişi de aklınıza geliyor ve zihniniz hiçbir zaman boş durmuyor.

Film süresi itibariyle iki saat olsa da çok kısaymış gibi gelebilir. Giriş gereğinden fazla uzun tutulmuş. Aksiyon ve gerilimin yüksek düzeyde olduğu gelişme kısmı ise aceleye gelmiş gibi. Benzer konuları ele alan filmlerin aksine karşı karşıya kaldıkları uyuşturucu karteli gereksiz şekilde güçsüz gösterilmiş. Biraz daha ön planda olsa filmin kalitesi bir tık daha artabilirdi. Ama bu haliyle de olmamış mı? Bence olmuş.

Filmden bir mesaj kapmak isteyenler için de açgözlülük teması köküne kadar işlenmiş. Film bu yönüyle dram yönü ağır basan yapımlar arasına girmeyi hak etmiş. Ama nedense filmin türünde ne gerilim ne de dram var. Film aksiyon için fazla sakin, macera için fazla hızlı, suç türü için ise tam oturmuş diyebilirim. Belki de dram ve gerilim filmin ana temasına hitap etmediği için eklenmemiş olabilir. Belki de pazarlama taktiğidir.

Orta sınıf izleyip unutacağınız tarzda bir aksiyon filmi arıyorsanız Triple Frontier aradığınız film.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

5 gün önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce