Kategoriler: Film İncelemeleri

Ölümcül Labirent (2019)

Altı yabancı insan, kendilerini gizemli odalarla dolu bir labirentte bulur. Hayatta kalmak için çeşitli bulmacaları çözmek zorundadırlar.

Adından anlaşıldığı gibi Escape Room, popüler oyunlardan biri olan kaçış odası teması üzerine kurulmuş. 100 dakikalık süresiyle ortalama bir film için kısa gibi görünse de gerilim unsurları sayesinde film hiç de kısa gelmiyor. Konusu itibariyle karşılaşacağınız şeyleri az çok bilmek filmin zevkini biraz olsun kaçırmıyor değil. Ancak senaristin ve yönetmenin ustalığı sayesinde neredeyse her anına şaşırılacak bir filme dönüşmüş. Senaryonun altı karakterin her birinin ayrı ayrı hikayeleri üzerine kurgulanması da filme farklı bakış açılarından bakmamıza olanak sağlıyor.

Özellikle kaçış odalarının tasarımını çok beğendim. Odaların her birinin birbirinden farklı olması filmin her bölümüne ayrı heyecan katmış. Filmdeki karakterler kaçış yolunu bulmaya çalışırken aynı şekilde siz de olaya dahil olabiliyorsunuz.

Film devam ederken kendinizce ürettiğiniz çözümler bazen tutabilir bazense tutamaz. Fakat bu durum kişiden kişiye değişse de filmi oldukça izlenebilir bir hale getirmiş. Filmin sonuyla ilgili tahmin yapmaya başlamadan önce filmi izlemenizi öneririm. Bu tür filmlere karşı ön yargınız varsa Ölümcül Labirent bu ön yargılarınızı kırabilecek türden bir film.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 gün önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce