Kategoriler: Film İncelemeleri

Ölümcül Labirent (2019)

Altı yabancı insan, kendilerini gizemli odalarla dolu bir labirentte bulur. Hayatta kalmak için çeşitli bulmacaları çözmek zorundadırlar.

Adından anlaşıldığı gibi Escape Room, popüler oyunlardan biri olan kaçış odası teması üzerine kurulmuş. 100 dakikalık süresiyle ortalama bir film için kısa gibi görünse de gerilim unsurları sayesinde film hiç de kısa gelmiyor. Konusu itibariyle karşılaşacağınız şeyleri az çok bilmek filmin zevkini biraz olsun kaçırmıyor değil. Ancak senaristin ve yönetmenin ustalığı sayesinde neredeyse her anına şaşırılacak bir filme dönüşmüş. Senaryonun altı karakterin her birinin ayrı ayrı hikayeleri üzerine kurgulanması da filme farklı bakış açılarından bakmamıza olanak sağlıyor.

Özellikle kaçış odalarının tasarımını çok beğendim. Odaların her birinin birbirinden farklı olması filmin her bölümüne ayrı heyecan katmış. Filmdeki karakterler kaçış yolunu bulmaya çalışırken aynı şekilde siz de olaya dahil olabiliyorsunuz.

Film devam ederken kendinizce ürettiğiniz çözümler bazen tutabilir bazense tutamaz. Fakat bu durum kişiden kişiye değişse de filmi oldukça izlenebilir bir hale getirmiş. Filmin sonuyla ilgili tahmin yapmaya başlamadan önce filmi izlemenizi öneririm. Bu tür filmlere karşı ön yargınız varsa Ölümcül Labirent bu ön yargılarınızı kırabilecek türden bir film.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

3 hafta önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

1 ay önce

Ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri…

2 ay önce

The Last Kingdom (2015) Dizi İncelemesi

Son günlerde oldukça popüler bir platform olan Netflix’te en son 4. sezonu ile yayına giren…

2 ay önce

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

3 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

3 ay önce