Kategoriler: Wordpress

WordPress için Ana Sayfada Gösterilen Yazı Sayısını Değiştirme

WordPress blog ana sayfanızda görüntülenen yazı sayısını değiştirmek ister misiniz? Varsayılan olarak, tüm WordPress ana sayfaları sayfa başına en fazla 10 yazı gösterir. Bununla birlikte, bunları gösterge paneli ayarlarından kolayca değiştirebilir ve istediğiniz kadar yazı gösterebilirsiniz. Bu yazıda, WordPress blog sayfanızda görüntülenen yazı sayısını yalnızca 2 basit adımla nasıl kolayca değiştirebileceğinizi anlatacağım.

Ana Sayfada Gösterilen Yazı Sayısı Nasıl Değiştirilir?

Yapmanız gereken ilk şey, WordPress paneline giriş yapmak ve Ayarlar menüsünden Okuma seçeneğini seçerek Okuma ayarları sayfasına gitmek. Ardından ‘En fazla gösterilecek blog sayfası adedi’ seçeneğinin değerini görüntülemek istediğiniz yazı sayısına göre değiştirmeniz gerekir.

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın. Artık WordPress blogunuz ve arşiv sayfalarınız görüntülemek istediğiniz yazı sayısını gösterecektir.

Blog Sayfamda Kaç Gönderi Göstermeliyim?

Genellikle blog yazarları varsayılan olarak ayarlandığı şekilde sayfa başına 10 gönderi görüntüler. Kullanıcı deneyimi ve SEO açısından gösterilmesi uygun bir rakam gibi görünüyor. Temel olarak bir sayfada ne kadar çok gönderi gösterirseniz sayfa boyutu o kadar büyük olur ve bu da yüklenmesini yavaşlatır. Blog Nasıl Açılır yazı serisinde Tema Seçimi – Blog Nasıl Açılır 104 başlıklı yazıda nelerin sayfayı yavaşlattığına yer vermiştim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

3 hafta önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

2 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

3 ay önce