Genel

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır. Ancak gerekli prosedürleri yerine getiren şoförler aylık araç kiralayabilirler. Diğer taraftan aylık araç kiralama hemen hemen her marka ve modelde mevcuttur. Size yalnızca ihtiyacınıza yönelik aracın marka ve modelini seçmek kalıyor. Fakat unutmamak gerekir ki araçların fiyatları firmadan firmaya ve özellikle de marka ve modele göre değişiklik göstermektedir.

Araç kiralamak isteyen kişiler için en büyük avantajlardan biri ise, araç kiralama işlemlerinde herhangi bir taahhüt olmamasıdır. Bu sayede araç kiralama fiyatları ucuz olmakla kalmayıp, günlük bazda aylık araç kiralama ücretleri günlük fiyat olarak daha ucuza gelmektedir. Ayrıca, kiralanan araçların hepsi rent a car kaskoludur. Yani kazalara karşı yüzde yüz güvence altındadırlar.

Aylık araç kiralama ücretleri ne kadardır?

Aylık araç kiralama ücretleri güne oranla indirimlidir. Bu yüzden uzun süreli kiralamalar eğer ortalama bir ay kadar sürecekse, burada aylık araç kiralamak daha mantıklı olacaktır. Çünkü gün bazında aylık ödeme yaptığınız için hem daha az ücret ödemiş olacaksınız hem de maddi yönden büyük bir tasarruf sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda araç kiralama ücretleri asla kur ile hesaplanmadığı için fiyatlar yalnızca TL cinsinden hesaplanır. Bu sayede kur engeline takılmadan ucuz fiyatlardan araç kiralayabilirsiniz.

Aylık araç kiralamak için kaç yıllık ehliyet gerekli?

Aylık araç kiralamak isteyen şoförlerin en az iki yıllık ehliyetleri olmalıdır. İki yıldan daha az süredir geçerli olan ehliyetler ile aylık araç kiralama işlemi yasal olarak bir suç teşkil etmektedir ve kanunen yasaktır. Bu yüzden bu prosedür çok önemlidir. Ayrıca araç kiralamak için şoförlerin en az 6 aydır aktif olarak kullanılan bir kredi kartına da sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü şoförlerin kredi kartlarına provizyon işlemi uygulanmaktadır.

Aylık araç kiralamada provizyon ücreti ne kadardır?

Kiralama işlemlerinde için provizyon ücreti farklılık göstermektedir. Ancak bu provizyon işlemi park ve trafik cezaları için alınan bir önlemdir. Kesilen trafik cezaları sizin kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

Siz de uzun süreli aylık araç kiralama işlemleri için https://rentiva.com/ adresini tercih edebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: ad

Son Gönderiler

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

1 hafta önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 hafta önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

1 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

1 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

2 ay önce

La Roche ile Orijinalliği Keşfedin

Kozmetik alanında bazı markalar diğer markalardan daha fazla tercih edilir. Bu tür markalardan birisi olan…

3 ay önce