Kategoriler: Genel

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır. Ancak gerekli prosedürleri yerine getiren şoförler aylık araç kiralayabilirler. Diğer taraftan aylık araç kiralama hemen hemen her marka ve modelde mevcuttur. Size yalnızca ihtiyacınıza yönelik aracın marka ve modelini seçmek kalıyor. Fakat unutmamak gerekir ki araçların fiyatları firmadan firmaya ve özellikle de marka ve modele göre değişiklik göstermektedir.

Araç kiralamak isteyen kişiler için en büyük avantajlardan biri ise, araç kiralama işlemlerinde herhangi bir taahhüt olmamasıdır. Bu sayede araç kiralama fiyatları ucuz olmakla kalmayıp, günlük bazda aylık araç kiralama ücretleri günlük fiyat olarak daha ucuza gelmektedir. Ayrıca, kiralanan araçların hepsi rent a car kaskoludur. Yani kazalara karşı yüzde yüz güvence altındadırlar.

Aylık araç kiralama ücretleri ne kadardır?

Aylık araç kiralama ücretleri güne oranla indirimlidir. Bu yüzden uzun süreli kiralamalar eğer ortalama bir ay kadar sürecekse, burada aylık araç kiralamak daha mantıklı olacaktır. Çünkü gün bazında aylık ödeme yaptığınız için hem daha az ücret ödemiş olacaksınız hem de maddi yönden büyük bir tasarruf sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda araç kiralama ücretleri asla kur ile hesaplanmadığı için fiyatlar yalnızca TL cinsinden hesaplanır. Bu sayede kur engeline takılmadan ucuz fiyatlardan araç kiralayabilirsiniz.

Aylık araç kiralamak için kaç yıllık ehliyet gerekli?

Aylık araç kiralamak isteyen şoförlerin en az iki yıllık ehliyetleri olmalıdır. İki yıldan daha az süredir geçerli olan ehliyetler ile aylık araç kiralama işlemi yasal olarak bir suç teşkil etmektedir ve kanunen yasaktır. Bu yüzden bu prosedür çok önemlidir. Ayrıca araç kiralamak için şoförlerin en az 6 aydır aktif olarak kullanılan bir kredi kartına da sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü şoförlerin kredi kartlarına provizyon işlemi uygulanmaktadır.

Aylık araç kiralamada provizyon ücreti ne kadardır?

Kiralama işlemlerinde için provizyon ücreti farklılık göstermektedir. Ancak bu provizyon işlemi park ve trafik cezaları için alınan bir önlemdir. Kesilen trafik cezaları sizin kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

Siz de uzun süreli aylık araç kiralama işlemleri için https://rentiva.com/ adresini tercih edebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: ad

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

16 saat önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce