Kategoriler: Oyun İncelemeleri

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan içeriği diyebiliriz. Warzone, çok kısa bir zamanda 50 milyon oyuncuya ulaşmıştır.


Bir Battle Royale türü olmakla beraber her sezon yeni savaş biletleri gelmektedir (Battle Pass). Sezon başlarında Call of Duty evreniyle ilgili hikayeler içeren videolar tüm oyunculara gösterilmektedir.

(Sürprizbozan uyarısı başlangıcı)

Örneğin; Call of Duty: Modern Warfare hikayesini oynadıysanız, Price hayatta kalıp yeni bir Task Force 141 takımı kurarken Alex’in kendini feda etmeye gittiğini bilirsiniz. Ancak Alex, Warzone’un 3. sezonunu başlatan sinematiğinde geri döndü. Simon ’Ghost’ Riley yardım istemişti ve Alex şimdi protez bacağıyla geldi.

(Sürprizbozan uyarısı bitişi)

Oyun Doğu Ukrayna, Verdansk’da geçiyor. Burası Doğu ile Batı farklılıklarını belirledikleri yerdi. Al-Qatala teröristleri ortaya çıktığında hepsi birlikte savaştılar (Amerika ve Rusya ordusu). Warzone bu olaydan sonra gerçekleşir ve 150 oyuncunun indiği Verdansk’ta zehirli gazın herkesi bir araya getirdiği zaman her iki taraftaki operatörler birbiriyle savaşır, herkes herkesle savaşır.

Oyun oynanış açısından normal olarak çoğu Call of Duty oyunuyla benzer ancak tabii ki bu oyunun da kendine özel birkaç farklı mekaniği var. Oyunun menüsünde oyuncuların ayarlayabildiği bir ‘Custom Loadouts’ sekmesi vardır, oyuncular buradan kendilerine teçhizatlar seçebilir, silahları özelleştirebilir ve hatta özel yetenekler bile kuşanabilirler. Bu yetenekler oyunculara radara gözükmeme, bombalardan az hasar alma, koşarken ses çıkarmama gibi avantajlar sağlar. Oyuncular, ayarladıkları bu özel teçhizatları oyun içerisinde ‘Loadout Drop’ diye adlandırılan droplardan edinebilirler. Warzone ile birlikte gelen bir başka yenilik de Gulag’dır. Gulag nedir derseniz, Gulag bir hapishanenin adıdır. Oyuncular öldüklerinde ikinci bir şans olarak hapishaneye gönderiliyorlar ve orada diğer ölen oyuncularla birlikte teke tek karşılaşmaya çıkartılıyorlar. Her iki oyuncuya da aynı silah ve aynı bombalar veriliyor. Kazanan oyuncu ikinci bir şans kazanıp paraşütle tekrar oyun alanına iniyor, kaybeden oyuncu ise lobiye geri dönüyor.


Grafik kısmına gelirsek, Warzone yeni nesil oyunlara kafa tutacak mükemmel bir grafiğe sahiptir. Harita 150 oyuncuya yetecek kadar büyük bir şekilde tasarlanmış, iç mekanlar özenle dizayn edilmiştir. Karakterler gerçek hayattaki insanların kopyası şeklinde tasarlanmıştır.

Silah sesleri, mermi değiştirme ve çatışma, gerçeği mükemmel bir biçimde yansıtmaktadır. Böylesine büyük bir çatışma atmosferinin olduğu oyunda çevre unsurlarının sesleri ortama ayrı bir hava katmaktadır.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

6 gün önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce