Kategoriler: Genel

Ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri ortamdaki ses kalitesini arttırmak ve sesin emiliminin sağlanmasıdır. Akustik sünger veya kumaş kaplı paneller bu işlem için kullanılabilir. Ses İzolasyonu Süngerleri kapalı gözenekli olarak üretimi sağlanan süngerleri ses kesici olarak kullanılan sünger türüdür. Ses kesici ürünler arasında yer alan akustik bariyerler yanmazlık sertifikasına sahip ürünlerdir. Parke altı, şap altı, duvarlarınızda veya tavanlarınızda alçıpan ile kullanabileceğiniz ürünlerdir. Standart olarak 1 mm (1 kg/m²) , 2 mm – 2,3 mm (2 kg/m²) , 2,5 mm (3,5 kg/m²) , 3 mm – 3,2 mm (5 kg/m²) , 5 mm (10 kg/m²) kalınlıklarda üretimi yapılmaktadır. Talebinize göre teknik şartnamelerinize uygun olarak Turkish Acoustic tarafından üretimi yapılabilmektedir.

Ses İzolasyonu Süngerleri grubunda yer alan tekno touch sünger paneller ses emilimi, ortam akustiğini sağlamak adına kullanılan ürün türlerindendir. Dekoratif görünüme sahip ürünler stüdyolarda, reji odalarında, kayıt alanları gibi alanlarda kullanımını sağlayarak yankı problemlerine sesin geri dönüşüne engel olmaktadır. Bu sayede kayıtlarınızda sorun yaşamadan profesyonel bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacak üründür. Tekno touch süngerler yanmazlık sertifikalarına sahip üründür alev ilerletmez özelliği sayesinde bulunduğunuz ortamlarda tehlike art etmeyecek bir üründür. Turkish Acoustic tarafından üretilen Ses İzolasyonu Süngerleri üniversitelerin ilgili bölümlerinde yapılan test sonuçları sonrasında sertifikasyonları edinilmektedir.

Akustik süngerler kullanım amacına bağlı olarak birçok dekoratif görünümde çeşitleri mevcuttur. Ses İzolasyonu Süngerleri temin edeceğiniz zamanlarda görünümlerden ziyade ortamınıza uygun ürünü kullanmanız önerilmektedir. Ürünler arasında ortamınıza uygun ses geçişlerine engel olabilecek ürünler kıyaslama yapacağınız zamanlarda ürünlerin teknik detayında yer alan dns oranlarını, ürün kalınlıklarını, yanmazlık oranlarını karşılaştırmanız gerekmektedir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

4 hafta önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

1 ay önce

The Last Kingdom (2015) Dizi İncelemesi

Son günlerde oldukça popüler bir platform olan Netflix’te en son 4. sezonu ile yayına giren…

2 ay önce

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

3 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

3 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

4 ay önce