Kategoriler: Genel

Ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri ortamdaki ses kalitesini arttırmak ve sesin emiliminin sağlanmasıdır. Akustik sünger veya kumaş kaplı paneller bu işlem için kullanılabilir. Ses İzolasyonu Süngerleri kapalı gözenekli olarak üretimi sağlanan süngerleri ses kesici olarak kullanılan sünger türüdür. Ses kesici ürünler arasında yer alan akustik bariyerler yanmazlık sertifikasına sahip ürünlerdir. Parke altı, şap altı, duvarlarınızda veya tavanlarınızda alçıpan ile kullanabileceğiniz ürünlerdir. Standart olarak 1 mm (1 kg/m²) , 2 mm – 2,3 mm (2 kg/m²) , 2,5 mm (3,5 kg/m²) , 3 mm – 3,2 mm (5 kg/m²) , 5 mm (10 kg/m²) kalınlıklarda üretimi yapılmaktadır. Talebinize göre teknik şartnamelerinize uygun olarak Turkish Acoustic tarafından üretimi yapılabilmektedir.

Ses İzolasyonu Süngerleri grubunda yer alan tekno touch sünger paneller ses emilimi, ortam akustiğini sağlamak adına kullanılan ürün türlerindendir. Dekoratif görünüme sahip ürünler stüdyolarda, reji odalarında, kayıt alanları gibi alanlarda kullanımını sağlayarak yankı problemlerine sesin geri dönüşüne engel olmaktadır. Bu sayede kayıtlarınızda sorun yaşamadan profesyonel bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacak üründür. Tekno touch süngerler yanmazlık sertifikalarına sahip üründür alev ilerletmez özelliği sayesinde bulunduğunuz ortamlarda tehlike art etmeyecek bir üründür. Turkish Acoustic tarafından üretilen Ses İzolasyonu Süngerleri üniversitelerin ilgili bölümlerinde yapılan test sonuçları sonrasında sertifikasyonları edinilmektedir.

Akustik süngerler kullanım amacına bağlı olarak birçok dekoratif görünümde çeşitleri mevcuttur. Ses İzolasyonu Süngerleri temin edeceğiniz zamanlarda görünümlerden ziyade ortamınıza uygun ürünü kullanmanız önerilmektedir. Ürünler arasında ortamınıza uygun ses geçişlerine engel olabilecek ürünler kıyaslama yapacağınız zamanlarda ürünlerin teknik detayında yer alan dns oranlarını, ürün kalınlıklarını, yanmazlık oranlarını karşılaştırmanız gerekmektedir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce