Kategoriler: Oyun Haber

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı etkinliğinde parçalarını toplayacağımız iki araçtan birisi M60 AMBT olacak. Road to the West güncellemesiyle oyuna eklenecek olan bu tank tam belirtilmese en az rank 5 düzeyinde satın alınabilir olacak. Dünya Savaşı etkinliğinde yeteri kadar parça toplayabilirseniz tanka ücretsiz sahip olmanız da mümkün. Gelelim resmi sitede yer alan tankla ilgili açıklamaya:

2011 yılında Türk şirketi StandartBio, eski M60 tankları için büyük ölçekli bir modernizasyon programı önerdi. Program, Uygun Fiyatlı Ana Muharebe Tankı (AMBT) olarak adlandırıldı ve M60 tanklarının muharebe etkinliğini kabaca modern ana muharebe tanklarına eşdeğer bir seviyeye yükseltmeyi amaçladı. Bu modernizasyonun ana değişiklikleri, yeni bir 1200 hp dizel motor, balistik bir bilgisayar ile modern bir ateş kontrol sistemi ve dijital bir topçu nişangahıyla nişan hattının bağımsız stabilizasyonu ve yeni pürüzsüz delikli bir M256 120 mm top idi. Katı gövde yan ızgaraları ve kule çıta ızgaraları takılarak tankın koruması da biraz arttı. Buna ek olarak, tank bir elektrikli taret sürücüsü, yeni gözetim optikleri ve komutanın taretinde 25 mm’lik otomatik bir top yer aldı.

War Thunder’da, M60 AMBT, Dünya Savaşı’nın yeni sezonunda ana ödül olacak. M60 AMBT, modern M60’ın oyuna katılacak ve bu tankın en gelişmiş modifikasyonu olacak. Bazı parametrelerle, tank en üst seviye MBT’lere yaklaşıyor. M1A1 Abrams ile aynı topa sahip, yeni güçlü bir dizel motor tankı belirgin şekilde daha çevik ve hızlı hale getiriyor. Kulenin elektrikli sürücüsü ve sabitleyicisi hareket halindeyken kısa ve orta mesafelerde mesafe ölçümüne izin veriyor. Tankın koruması, M60 tabanına kıyasla geliştirilmiş olmasına rağmen, hala VII rütbesinin MBT’sinden daha düşüktür. Tankın dinamik koruması da yok. Bu da ATGM’lerin özellikle gövdedeki etkilerine dikkat etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: War Thunder

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

5 ay önce