Oyun Haber

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı etkinliğinde parçalarını toplayacağımız iki araçtan birisi M60 AMBT olacak. Road to the West güncellemesiyle oyuna eklenecek olan bu tank tam belirtilmese en az rank 5 düzeyinde satın alınabilir olacak. Dünya Savaşı etkinliğinde yeteri kadar parça toplayabilirseniz tanka ücretsiz sahip olmanız da mümkün. Gelelim resmi sitede yer alan tankla ilgili açıklamaya:

2011 yılında Türk şirketi StandartBio, eski M60 tankları için büyük ölçekli bir modernizasyon programı önerdi. Program, Uygun Fiyatlı Ana Muharebe Tankı (AMBT) olarak adlandırıldı ve M60 tanklarının muharebe etkinliğini kabaca modern ana muharebe tanklarına eşdeğer bir seviyeye yükseltmeyi amaçladı. Bu modernizasyonun ana değişiklikleri, yeni bir 1200 hp dizel motor, balistik bir bilgisayar ile modern bir ateş kontrol sistemi ve dijital bir topçu nişangahıyla nişan hattının bağımsız stabilizasyonu ve yeni pürüzsüz delikli bir M256 120 mm top idi. Katı gövde yan ızgaraları ve kule çıta ızgaraları takılarak tankın koruması da biraz arttı. Buna ek olarak, tank bir elektrikli taret sürücüsü, yeni gözetim optikleri ve komutanın taretinde 25 mm’lik otomatik bir top yer aldı.

War Thunder’da, M60 AMBT, Dünya Savaşı’nın yeni sezonunda ana ödül olacak. M60 AMBT, modern M60’ın oyuna katılacak ve bu tankın en gelişmiş modifikasyonu olacak. Bazı parametrelerle, tank en üst seviye MBT’lere yaklaşıyor. M1A1 Abrams ile aynı topa sahip, yeni güçlü bir dizel motor tankı belirgin şekilde daha çevik ve hızlı hale getiriyor. Kulenin elektrikli sürücüsü ve sabitleyicisi hareket halindeyken kısa ve orta mesafelerde mesafe ölçümüne izin veriyor. Tankın koruması, M60 tabanına kıyasla geliştirilmiş olmasına rağmen, hala VII rütbesinin MBT’sinden daha düşüktür. Tankın dinamik koruması da yok. Bu da ATGM’lerin özellikle gövdedeki etkilerine dikkat etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: War Thunder

Son Gönderiler

Tek Konulu ve Çok Konulu Bloglardan Para Kazanma

Genel olarak, trafik seviyesinin aynı olduğu varsayıldığında, tek bir konu blogu çok nişli bir blogdan…

3 hafta önce

Para Kazanma Odaklı Blog Konusu Seçimi

İster tek konulu bir blog, ister çok nişli bir blog yazmaya başlayacak olun, ele alacağınız…

1 ay önce

Tek ve Çok Konulu Bloglar İçin Bloglama Giderleri

Blog yazmanın tek gerçek maliyeti, bir alan adı kaydettirmek ve barındırma için ödeme yapmaktır. Maliyetler tek konu…

2 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog ile Pazarlama Fikirleri

Pazarlama, hedef kitlenizi büyütmenize, trafiği artırmanıza ve içeriğinizi görmeyecek yeni okuyuculara ulaşmanıza yardımcı olur. Bir blog…

2 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog Yazmanın Artıları ve Eksileri

Artıları Bazı durumlarda içerik oluşturmak daha kolay ve daha hızlıdır - daha fazla içerik seçeneğiniz…

2 ay önce

Çok Konulu Blog Yazmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Çok nişli bir blog oluşturmayı planlıyorsanız, başka bir nişe dalmadan önce mümkün olduğunca tek bir…

3 ay önce