Kategoriler: Oyun

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır. Çünkü popüler olan tüm oyunlar artmakta ve her birine yeni güncellemeler gelmekte, insanlar da bunları anında öğrenmek istemektedir. Örneğin PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) son zamanlarda oyun dünyasını çalkalamıştır. 100 oyuncu tek bir haritada birbirlerini yok etmeye çalışmaktadır; bireysel olarak, iki kişi veya gruplar halinde oynanabilen aksiyon tabanlı çok oyunculu bir oyundur. Corona virüsü günlerinde, mobil ve bilgisayar oyunlarının değeri çok fazla artış göstermiştir. Bu durumda, oyuncular PUBG olmak üzere diğer tüm oyunlara sahip olmak için oyun marketine akın etmiştir. PUBG ve diğer oyunlar nasıl oynanır? sorularına cevap aramaya başlamıştır. Bu soruların cevaplarını haber oyun sitelerinde bulabilirsiniz.

PUBG gibi diğer tüm oyunların ücretli ve ücretsiz şekilde çeşitli versiyonları bulunmaktadır. Oyuncular bunları oyun marketinden satın alabilir ve oynayabilirler. Her oyuna en az ayda bir yeni güncellemeler gelmekte ve oyun içerisinde yenilikler, iyileştirici gelişmeler uygulanmaktadır. Bunların ne olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğrenebilmek için haber oyun sitelerini takip etmek çok yararlı bir aktivite olacaktır.

Özellikle haber oyun sitelerini espor turnuvaları için Türkiye geniş bir izleyici kitlesi takip etmektedir. Öyle ki, futboldan sonra  Türkiye’de en çok izlenen spor Esporlar oyunlarıdır. Türkiye’de birçok espor oyunu oynanıyor ve bu oyunları profesyonel olarak yapan oyuncular var. Buna ek olarak, bazı oyunların resmi ligleri ve birçok oyunun turnuvaları vardır. Örnek olarak; Türkiye Lolesp Ligi Şampiyonası, League of Legends resmi bir lig oyunudur. Dahası, Vodafone Freezone sponsorluğunda Vodafone Freezone Şampiyonlar Ligi oldu.

Etkinlik olarak değerlendirildiğinde, oyun oynamak serbest bir ortamda keyifli bir eylemdir. Genellikle kurallar kendi düzenlerini oluşturur. Ancak, kurallarla tasarlanmış bir oyun artık sadece oynamaktan daha fazlasıdır.

İyi tasarlanan bir oyun, amacına bağlı olarak kendi kuralları ile oluşturulmuştur. Kuralları etkileyen bir diğer fark mücadelenin unsurlarıdır, geri bildirim sistemini beslerler.

Çoğunlukla kazanmak ya da kaybetmekle ilgilidir. Bir oyun ne kadar kaliteli ise o kadar popüler olur ve oyun marketinden satın alınır. Bununla beraber kaliteli oyunları oyun pazarını da büyütmektedir.

Detaylı bilgi için; https://www.hubogi.com/

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: ad

Son Gönderiler

Logitech MX518 Legendary Mouse İncelemesi

Artık vakti geldi dedim ve yeni bir mouse almaya karar verdim. Razer Deathadder Classic İncelemesi…

3 saat önce

Outside the Wire (2021) Film İncelemesi

Gelecekte geçen bir filmden daha Merhaba! Yıl 2036. İki deniz piyadesinin ölümünden sonra emre itaatsizlikle…

1 hafta önce

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

2 hafta önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

3 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

4 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

1 ay önce