Kategoriler: Film İncelemeleri

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak canlandırılan bir asker olan Ray Garrison‘u canlandırıyor. Damarlarında bir nanoteknoloji ordusu ile durdurulamaz bir güç haline geliyor. Ray şirketin sadece vücudunu kontrol etmediğini anlıyor. Ray’in bu görevinde dostlarını ve düşmanlarını ayırt etmeye çalışırken asıl hedeflerini de halletmesi gerekiyor.

Vin Diesel 2000’lerdeki aksiyon filmlerine yakışan tarzda çekilmiş bu filmde rol almayı nasıl kabul etmiş anlamak güç. Senaryosu neresinden tutsanız elinizde kalır cinsten. Yeni nesil ajan Xander Cage’in sempatikliği ve Dominic Toretto’nun intikam duygusunun birleştiği Ray karakteri görünen o ki Vin Diesel’e oldukça çekici gelmiş. 2011 yılında çekilmiş bilim-kurgu ve gerilim türündeki Yaşam Şifresi’ndeki döngüden hallice bir kapana kısılmış olan karakterimiz çok kısa bir sürede içinde bulunduğu olayın farkına varıyor.

Her şeyin çok hızlı gelişmesinden dolayı senaryoyu takip etmekte güçlük çekebilirsiniz. Ancak arkanıza yaslanıp CGI teknolojisiyle bezenmiş aksiyon sahneleri seyir zevkinizi artırabilir. Filmi izlemeden önce fazla beklentiye girmezseniz filmi mutlu bir şekilde bitirebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

6 gün önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

4 ay önce