Kategoriler: Ürün İnceleme

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da üç aylık deneyimimle yazıyorum.

Monitör 31.5″ büyüklüğünde 165Hz yenileme hızı ve 1ms tepki süresine sahip. Bu büyüklükteki bir monitöre 4K veya 2K çözünürlük çok iyi gider dediğiniz duyar gibiyim. Evet gider. Ancak o model AG32CQ modeli. Benim aldığım bu model en fazla 1920×1080 olarak ayarlanabiliyor. Peki bu büyüklükteki monitör için 1080p az değil mi? Değil. İnternette ürünü satın almadan önce okuduğum yorumlardan bazıları “piksellerine kadar fark edersin, gözüne takılır, o kadar büyük monitöre yakından bakılmaz, fps türü oyunlarda kafanı çevirmek zorunda kalırsın…” şeklindeydi. Öncelikle denildiği kadar büyük değil. Alınca alışıyorsun… Kafanızı çevirmeye ihtiyaç duymak için monitörün dibine kadar girmeniz gerekiyor. Normal bir mesafeden gayet doğal bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Pikseller hiç fark edilmiyor. Tabi 2K olsa daha net bir görüntü olacağı kesin ama bu ekranın da 1080p olması net olmayan bir görüntü izlemenize neden olmuyor.

Görselde de gördüğünüz üzere MSI marka monitörün yanında AOC G2460PG model monitör yer almakta. 24 inç ile 32 inç arasındaki fark bu kadar.

MSI Optix AG32CV Teknik Özellikler

  • 31,5″ LCD panel LED arka ışık (1920 x 1080 Full HD)
  • 165Hz yenileme hızı.
  • 1800R kavisli panel tasarımı.
  • 1ms yanıt süresi.
  • NTSC% 85, sRGB% 110.
  • 178 derece.
  • AMD FreeSync desteği.

Monitörün kendi panel ayarlarında ise bilindik ayarların yanı sıra ekrana “crosshair” ekleyen bir seçenek var. Birkaç kez denedim fakat benim için pek kullanışlı gelmedi. Hedef işini iyi yapıyor. Belirtildiği gibi ekranın tam ortasında yer alıyor ve hesabınızın engellenmesine neden olmuyor. Hedef kırmızı ve yeşil seçeneği yanında iki farklı şekil ile geliyor.

Monitörün herhangi bir yükseklik ayarı yok. Sadece ileri ve geri eğilebiliyor. Onun yanında 1800R değerinde bir kavisle üçlü monitör seçeneği ile kullanıma en yakın hale getirilmiş. Bu kavis ile de 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Tercüme Bürosu

Bazı belgelerin yasal olarak bir anlamı olması için yapılan tercümenin noter tarafında onaylanması gerekmektedir. Bu…

3 hafta önce

Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra…

4 hafta önce

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 ay önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

2 ay önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

2 ay önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

2 ay önce