Kategoriler: Dizi

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha çekiliyor; başka bir dizi daha diyorum çünkü zaten var olan evrende çekilen yan bir dizi olmasına rağmen yönetmenler işin içine bir dizi daha sokmayı başardı. Evet sıkı durun yeni dizimizin adı, The Walking Dead World Beyond.

Peki ama diğer yan dizi olan Fear The Walking Dead’den farkı ne? Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre The Walking Dead 11. sezondan sonra ekranlara veda edecek. Muhtemelen bundan dolayı Fear The Walking Dead’in yanında bir yan yapım olmasını kararlaştırdılar. Çünkü Fear The Walking Dead’in çıktığı zamanı hatırlıyorum o zaman da The Walking Dead sezon arasındaydı ve o boşluğu doldurmak için Fear The Walking Dead yayınlanmaya başlanmıştı. Koronavirüsten dolayı işler biraz karışmış olsa da normalde Fear the Walking Dead; The Walking Dead final yaptıktan sonra vizyona girerdi.

The Walking Dead World Beyond dizisinin çıkması da The Walking Dead’in 11. sezonunun çıkmasına yakın oldu.

Şimdi bütün bunları geçelim de The Walking Dead: World Beyond nasıl bir dizi ona bakalım.

Bu dizinin kadrosu biraz daha genç ve zaman olarak virüsün yayılmaya başladığı döneme yakın bir zamanda geçiyor. Yani The Walking Dead dizisinin yayınlanmaya başladığı zamanda geçtiğini söyleyebiliriz. Yabancı olmadığımız gibi buradaki dizi karakterleri de etrafı çevrili kapalı bir alanda hayatlarını sürdürüyorlar. Bu alan da muhtemelen virüs yayılmadan önce bir üniversitenin kampüsü olarak kullanılıyordu. Sonuçta dizinin kadrosunun neden genç olduğunu şimdi anladınız.

Dizinin ilk bölümlerinde göze çarpan kadın karakter Elizabeth de çok iyi hatırladığınız helikopter sahnesiyle The Walking Dead’de ve helikopterleriyle de Fear The Walking Dead’de yer almıştı. Bu dizilerde biraz sönük kalmış olsa da kafamızda soru işaretleri bırakmayı başarmıştı. İşte şimdi ekranlar onun. Artık World Beyond tarafında kendini gösterebilecek. Fakat beğenmediğim bir noktaya burada da yer verdiler. Aynı evrende geçen üç dizide de bu oldu ve olmaya devam ediyor. Nedense karakterler ilk defa görünürken ultra gizlilik ve gizemli görünüş ile giriş yapıyor ve ölene kadar bir daha o şekle bürünmüyorlar. Elizabeth’in girişinde askerler bu şekildeydi. Çok saçma ve sinir bozucu bir durum bu. Ne yani hayatta kalma prensiplerin TWD ekibiyle karşılaşınca birden değişiyor mu? Bir kere de girdiği gibi devam eden karakter olsun ya. Bu yakarışım çoğu dizi izleyicisinin ortak bir görüşü aslında. Böyle düşünen bir tek ben olamam değil mi?

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: The Walking Dead

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

9 saat önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce