Oyun

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam’in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi özelleştirecek sohbet ifadeleri, duvar kağıtları gibi birçok öğeyi puan karşılığında satın alabiliyorsunuz. Puan dükkânı ilk duyurulduğunda geçici mi kalıcı mı olacağı soru işareti olarak kalmıştı. Ancak Steam yaptığı açıklamalarla puan dükkânının sürekli açık olacağını belirtti. Steam Puan Dükkanı’ndan önceden topluluk pazarından alınabilen öğelerin çoğunu alabiliyorsunuz. Bunların arasında;

  • Avatar
  • Arka Plan
  • Mevsimsel Profil
  • Hareketli Çıkartmalar
  • Sohbet Efektleri
  • İfadeler

gibi öğeler bulunuyor. Listeden de anlayacağınız üzere Steam Puan Dükkanı ile birlikte özel birkaç farklı eşya da geldi. Bu eşyaların çoğu yüksek puanlara sahip olduğundan hesabınıza eklemek biraz zorlaşabilir. Biraz daha fazla puan kazanmanız gerekebilir. Peki Steam Puan Dükkanı nasıl çalışır? Steam Puan Dükkanı’nda puan nasıl kasılır, kazanılır? şimdi bunlara bakalım.

Steam Puan Dükkanı Nedir?

Steam Puan Dükkanı profilinizi özelleştirecek birçok öğeye yer veren sanal bir mağaza. Bu puanlar karşılığında çeşitli profil ve sohbet öğeleri alabilirsiniz. Dilerseniz bu puanları topluluğun ürettiği içerikleri ödüllendirmek için de kullanabilirsiniz.

Steam Puan Dükkanı Nerede?

Steam Puan Dükkanı’na Steam ana sayfasındaki Mağaza sekmesinin üzerine geldiğinizde çıkan menüden ulaşabilirsiniz.

Steam Puanı Kazanma

Steam puanı kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit; Steam mağazasında alışveriş yapın veya Steam Topluluğu’na katkıda bulunarak puan kazanın. Unutmayın Steam cüzdanı’na bakiye ekleyerek ya da topluluk pazarı alışverişlerinizden puan kazanamazsınız.

Mağazadan alışveriş yaparken ödediğiniz her 1.00 TL için 12 puan kazanırsınız. Bu alışverişlere oyun, DLC, donanım, uygulama, albüm veya oyun içi öğelerin hepsi dahil.

Steam topluluğuna katkıda bulunarak da puan kazanabilirsiniz. Gönderdiğiniz bir çizime, bir ekran görüntüsüne, bir rehbere veya bir videoya insanlar kendi puanları karşılığı hediye yollar ve bunlar sizin puan bakiyenize eklenir. Örneğin topluluk ile paylaştığım şu hareketli görsele toplamda 700 puan verilmiş.

Aynı şekilde atölyeye gönderdiğiniz her içerikten de puan kazanma durumunuz var. Atölyeye gönderdiğiniz öğe oyuncular tarafından tutularak popüler hale geldiğinde insanlar bu öğe için de karşılık olarak puan vermeye başlayabilirler. Örneğin Euro Truck Simulator 2 atölyesine gönderdiğim Kenworth W900 çekici modu için insanlar toplamda 1.900 puan göndermiş.

Euro Truck Simulator 2 Kenworth W900 öğesi: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=648967076

Bunun dışında bir yazdığınız incelemelere de faydalı bulanlar puan verebilirler. Yazdığınız incelemeleri yazarken bunu göz önünde bulundurarak yazarsanız puan kazanma ihtimaliniz artacaktır.

Steam Puan Dükkanı Rozetleri

Bu şekilde puan kazandığınızda veya herhangi bir şeye puan verdiğinizde karşılığında kazanacağız iki rozetiniz olacak.

Cömertlik Rozeti

Katılımcı Rozeti

Steam’e gelen bu yeni özellik hakkında sorularınız için aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: steam

Son Gönderiler

Parmaklarda Tek Taş Yüzük Işıltısı

Sevdiklerinizle beraber sürdürmek istediğiniz hayata köprü görevi gören pırlanta tek taş yüzük, o özel anı gelecekte de aynı…

1 ay önce

Teflon Kaplama

Kaplamalar ürünlerin daha dayanıklı ve çeşitli dezavantajlarını ortadan kaldırmak için tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.…

2 ay önce

Zoom’da Sesi Kapatma veya Açma

Bu yazıda bir bilgisayarda, telefonda veya tablette bir Zoom toplantısında kendi sesinizi nasıl kapatacağınızı veya…

2 ay önce

Pres Makinesi

Günümüzde artık seri üretime geçildiğinden dolayı insan gücü yetersiz gelmekte ve her sektör farklı makinelerden…

3 ay önce

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

3 ay önce

Pharmaton Nedir?

Fransa'da kurulan ilaç firması olan Sanofi'de yaptığı işlere devam eden Pharmaton, günlük vitamin ve mineral desteği…

4 ay önce