Kategoriler: Film İncelemeleri

Dürüst Hırsız (2020) Film İncelemesi

Dürüst Hırsız, hayatını banka soyarak geçiren bir hırsızın bir kadına aşık olduktan sonra teslim olma hikayesini konu ediniyor. Tom adındaki bu ünlü hırsız çaldıklarını stokladığı depoda çalışan Annie’e aşık olur. Annie’ye karşı hissettiği duygular onun hayatının değişmesine neden olacaktır. Annie, Tom’u geçmişinde sebep olduğu hataları geride bırakması ve birlikte yeni bir hayat kurması konusunda teşvik eder. Yalanlar üzerine bir ilişki kurmak istemeyen Tom’un bu fikir aklına yatınca FBI’a teslim olmaya karar verir. Suçlarını itiraf etmek istediğinde ise FBI’ı arar ve ajan Baker ve ajan Meyers bunun bir şaka olduğunu düşünür. Tom’un anlattıklarını ciddiye almayıp üstüne bu konuyla ilgilenmesi için daha az kıdemli olan ajan Nivens ve Hall’u gönderir. Ancak Tom’un söylediklerinin gerçek olduğunun farkına varan iki ajan yasa dışı toplanan paranın onların rahat ve huzurlu bir emekli hayatı geçirmelerine yeteceğini düşünürler. Bu durum üzerine iyi ile kötünün yer değiştirdiği bir kedi fare oyunu başlar.

Normalde film inceleme yazılarıma fragmanı da dahil ederim ama bu film için bir istisna yapacağım. Nedeni ise fragmanın filmin özeti gibi olması… Genelde film izlerken yönetmenine, oyuncularına, senaryosuna ve en son kapağına bakarım. Fragmanı izlemeden izlerim. Yönetmen filmin kalitesini, oyuncular filmin seyir zevkini, kapağı ise filmin amacını açıklar bana göre. Dürüst Hırsızı bu kriterlerle değerlendirdiğimde biraz olsun şans verdim. Filmin yönetmeni Mark Williams önceden izlediğim The Accountant filminde de görev almıştı. Oyuncu kadrosunda ise Liam Neeson, Kate Walsh ve Jai Courtney gibi bilinen isimler vardı. Haliyle hemen izlemeye koyuldum.

Film oldukça sıradan ve bir o kadar da tahmin edilebilir bir senaryoya sahip. Filmi izledikçe neler olacağını tahmin etmeniz kaçınılmaz. Haliyle karşınıza sürpriz bir şeyler çıkmıyor ve izlediğiniz aksiyon ve suç karmaşasıyla baş başa kalıyorsunuz. Bu elde kalanları da güzelleştirecek olanlar oyuncular doğal olarak.

Filmin oyuncu kadrosundaki tecrübeli ve yetenekli kişiler sayesinde film izlenebilir bir hal alıyor. Yine de izlemeden önce fazla beklentiye girmeden filme başlamanızı öneririm. Dürüst Hırsız size güzel bir film gecesi vaad etse de sonrasında pek bir etki bırakmayabilir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: AksiyonDramSuç

Son Gönderiler

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 hafta önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 hafta önce

LCD Ekranlı Button Box Yaptım

İlk yaptığım buton kutusundan yaklaşık bir sene geçti. İhtiyaçlar ve tecrübeler doğrultusunda bir tane de…

3 hafta önce

Film ve Dizi Tercümesi

Keyifli vakit geçirmenin en güzel yollarından olan filmler ve diziler günümüzde eğlence sektörünün önemli bir…

4 hafta önce

Steam Oyun Koleksiyoncusu Vitrinine Oyun Ekleme Nasıl Yapılır?

Steam her geçen gün kendini yeniliyor ve son gelen güncellemelerle birlikte arayüzde oldukça fazla değişikliğe…

4 hafta önce

Logitech MX518 Legendary Mouse İncelemesi

Artık vakti geldi dedim ve yeni bir mouse almaya karar verdim. Razer Deathadder Classic İncelemesi…

1 ay önce