Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra kullandığım bir araç olan Canva ücretsiz bir araç. Ancak bazı özellikleri Canva Pro adı altında ücretli sürümü ile sunulmakta. Peki Canva Pro’yu ücretsiz yapma işlemini nasıl yapacaksınız?

Canva Nedir?

Canva, her yerde farklı formatlarda oluşturmak ve yayınlamak için kullanması kolay birkaç tasarım aracına ek olarak birinci sınıf fotoğraflar, simgeler, illüstrasyonlar ve videolardan oluşan koleksiyonlara sahip bir tasarım platformudur.

Canva ile Neler Yapabilirsiniz?

Canva, iş dünyasında, eğitimde ve bireyler tarafından kişisel kullanım için kullanılır. Canva, işletmeler arasında popüler olan bir altın madenidir. Bununla birlikte, öğretmenler ve öğrenciler için, sınıf içinde ve dışında yardımcı olacak yüzlerce aracı barındırmaktadır. Özellikle pandemi döneminde Canva uzaktan eğitim kısmında oldukça faydalı bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Canva Pro’yu Ücretsiz Yapmak

Canva’yı eğitim için kullanacaksanız, yani bir öğretmen veya bir eğitim kuruluşunda öğretim üyesi iseniz Canva’yı ücretsiz kullanabilirsiniz. Bunu da size özel verilen e-posta adresiyle Canva’ya kaydolarak yapabilirsiniz.

Bunun dışında herhangi bir eposta adresi ile kaydolmuşsanız bu adresi takip ederek Canva Eğitim Programı‘na dahil olabilirsiniz. İlgili sayfadaki formu dikkatle doldurarak başvurunuzu yaptıktan sonra Canva’dan gelecek e-postayı beklemeniz yeterlidir. Peki formu nasıl dolduracaksınız?

Canva Eğitim Programı Formu Nasıl Doldurulur?

Formu görseldeki açıklamalara göre doldurabilirsiniz.

Dersine girdiğiniz toplam öğrenci sayısını ya da sınıf öğretmeni olduğunuz sınıfın mevcudunu yazabilirsiniz.

En alttaki kutucuğu işaretledikten sonra formu göndermeye hazır olduğunuzda SUBMIT yazan butona basarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içinde sizinle iletişime geçilecektir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Tercüme Bürosu

Bazı belgelerin yasal olarak bir anlamı olması için yapılan tercümenin noter tarafında onaylanması gerekmektedir. Bu…

3 hafta önce

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 ay önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

2 ay önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

2 ay önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

2 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

2 ay önce