Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office’i ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 6 farklı yöntemi açıkladım.

Microsoft Office, ofis uygulamalarının altın standardı olmaya devam ediyor. Ancak bir Microsoft Office lisansı bir servete mal olabilir. Piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra, Microsoft Office 2019 Home ve Professional, tek bir bilgisayar lisansı için hala 200 doların üzerinde satış yapıyor.

1. Microsoft Office Online Kullanmak

Microsoft kendi servisleri dahilinde ücretsiz şekilde Microsoft Office programlarını çevrimiçi hizmet olarak sunuyor. Office Online, Microsoft Office paketlerinin en son sürümünü tarayıcı üzerinden kullanmanıza olanak sağlar ve şunları içerir:

  • Word
  • Excel
  • PowerPoint
  • OneNote
  • Sway
  • Mail
  • People
  • Calendar
  • OneDrive

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var. Microsoft Office uygulamalarının çevrimiçi sürümleri yalnızca sınırlı bir Microsoft Office deneyimi sağlar.

Örneğin Word Online, metin kutuları, WordArt, denklemler ve grafiklerden daha fazlasını içermez. Hala bir dönem ödevi yazabilirsiniz, ancak bir şirket raporu derleyemezsiniz. Benzer şekilde, Excel’de elektronik tablonuzu açıp görüntüleyebilirsiniz, ancak özel makrolarınız yüklenmez.

Office Online bazı işlevlerden yoksun olsa da tamamen ücretli bir Microsoft Office lisansına göre çok yönlü ve ücretsiz bir alternatiftir. Ücretsiz Office sürümleri dosyalarınızı iyi bir şekilde açar, düzenlemeye izin verir ve belge biçimlendirmenizi her zaman yerinde tutar.

2. Microsoft Office Mobil Uygulamaları

Microsoft Office, Android ve iOS’ta ücretsiz olarak kullanılabilir. Office mobil uygulaması Microsoft Word, Excel ve PowerPoint’in basit ancak işlevsel sürümlerini içerir. Office mobil uygulamasını ne kadar işlevsel bulduğunuz kullandığınız ekranın boyutuna da bağlıdır.

Örneğin, 6 inçlik ekrana sahip telefonda bir Word belgesi düzenlenebilir. Ancak bir Excel elektronik tablosunda gezinmeye oldukça zor olabilir. Bunun dışında ekran boyutu arttıkça işlemlerinizi daha rahat yapabilirsiniz.

Microsoft, Office mobil uygulama stratejisini birkaç kez değiştirerek bağımsız ve birleşik Office uygulamaları arasında geçiş yaptı.

Android ve iOS kullanıcıları şu anda Word, Excel ve PowerPoint içeren birleşik bir Office uygulamasını kullanabilir. Office uygulaması ayrıca Office Lens’i (belge tarama aracı), bir PDF dönüştürme aracını, yakındaki cihazlar arasında anında dosya paylaşımını ve dosyalardan ve elektronik tablolardan görüntü ve veri ayıklamayı da içeriyor.

Bununla birlikte uygulamaların bağımsız sürümleri Google Play ve App Store’da hala mevcuttur yani istediğiniz uygulamaları seçip kullanabilirsiniz. Bağımsız Office uygulamaları, diğerlerinin yanı sıra OneDrive, Outlook, OneNote ve SharePoint’i de içerir.

İndirin: Android için Microsoft Office | iOS

Ancak, bağımsız Microsoft Office uygulamalarının Office’i bu şekilde ücretsiz olarak kullanmaya devam etmesini istiyorsanız, işte Android cihazlar için bağlantılar:

Ayrıca, iPhone ve iPad için çeşitli ücretsiz Microsoft Office uygulamalarına bağlantılar içeren Microsoft Corporation App Store sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

3. Microsoft 365 Deneme Sürümü

Office 2019, paket genelinde çok sayıda değişiklik getirdi. Başka bir yerde Office 2019’a kaydolmadıysanız bir aylık ücretsiz Microsoft 365 denemesi alabilirsiniz.

Deneme, size tam Microsoft Office 2019 paketine erişim sağlayacaktır. Ayrıca, 1 TB OneDrive bulut depolama alanı ve ayda 60 dakikalık Skype kredisi alacaksınız. Kayıt işlemi sırasında geçerli bir kredi kartı, banka kartı veya PayPal hesabı sağlamalısınız. Microsoft, deneme süreniz sona erdiğinde hesabınızı otomatik olarak ücretlendirecektir.

4. Office 365 Pro Plus Deneme Sürümü

30 günlük Microsoft Office 365 deneme süreniz sona erdiğinde ya satın alacaksınız ya da farklı bir şey denemeye hazır olacaksınız. Bu neden Office 365 Pro Plus olmasın?

Microsoft Office 2019’u test etmek ve daha önce olduğu gibi aynı Microsoft Office programlarına erişmek için 30 gününüz daha var.

5. Microsoft Office İçeren Donanım Satın Almak

Microsoft Office nadiren de olsa yeni bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarla birlikte gelir. Belirli bir tanıtım anlaşması olmadığı sürece Microsoft Office’i bir eklenti olarak satın alabilirsiniz.

6. İşvereninize veya Okulunuza Sormak

Şimdiye kadar ele aldığımız her şey, Microsoft Office’i ücretsiz olarak almanıza izin verir. Ancak aynı zamanda sınırlamalarla birlikte gelir: kullanılabilirlik, işlevsellik, donanım gibi… Ancak bu sondan bir önceki seçenek bazı kişilere Microsoft Office 2019 veya Microsoft Office 365’in tam sürümünü tamamen ücretsiz olarak edinme şansı sunuyor.

Öncelikle işvereninize veya öğrenciyseniz okulunuza danışmanız gerekir. Birçok şirket veya okul ücretsiz veya son derece düşük maliyetli bir Microsoft Office lisansı sunabilir. İşletmelerin ödeme yapması gerekecek, ancak toplu lisanslar, işvereninizin ücretsiz veya ucuz bir seçenek sunabileceği anlamına gelebilir.

Ayrıca Microsoft ücretsiz Office 365 Eğitim paketleri ile uzun süredir birçok okulu destekliyor.

Microsoft Office’i Ücretsiz Olarak Kullanmanın Birçok Yolu Var

Microsoft Office’in tam sürümünü ücretsiz olarak edinmek herkes için mümkün değildir. Ama yine de bazı mükemmel seçenekleriniz var. Ücretsiz Office 365 ve Office 365 Pro Plus denemelerinin birleşimi size 60 günlük Microsoft Office sağlar ve Office’in mobil sürümleri istediğiniz kadar ücretsiz kullanım sağlar.

Office mobil uygulamaları sınırlı olsa da, özellikle büyük ekranlarda çok işlevseldir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Microsoft

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

2 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

4 ay önce