Ürün İnceleme

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan masaya bağlayarak kullanıyor. Bu gibi durumlarda da bilgisayarı veya konsolu kullanacağı zaman direksiyonu söküyor. Direksiyonu kullanacağı zaman tekrar takıyor. Kısa bir süre gibi görünse de eline gamepad alıp oyuna başlamaktan daha uzun sürdüğü için insanın hevesini kaçırıyor.

Zamanında ikinci el olarak aldığım Driving Force GT direksiyonum için uzun süredir aklımda olan stand kurma işini Game Stand Pro ile yapmış bulunmaktayım. Bundan önce bir tane sigma profilli karışık malzemelerden oluşan bir stand denedim ama çok kullanışlı olmadığı ve gereksiz pahalı olduğu için iade ettim. Bu inceleme yazısında tanıtacağım ürünü Papara kullanarak 1.415,00₺ fiyata satın aldım.

Game Stand Pro Direksiyon Kutu İçeriği

Öncelikle ürünün kutu içeriği ile başlayalım. Ürünü aldığınızda elinize geçecek parçalar bunlar:

Kutu içeriği
Kutu içeriği
Montaj için gerekli parçalar
 • Direksiyon standı
  • Vites aparatı
  • El freni aparatı
  • Bardaklık aparatı
 • TV standı
 • TV askı aparatı (vidalar dahil)
 • Laptop, konsol standı
 • Montaj için gerekli anahtarlar

Ürünü kullanırken masaüstü bilgisayarımla kullanacağım için laptop veya konsol konulacak standı monte etmedim. Ancak kutu içeriğinden de göreceğiniz üzere o parça da geliyor.

Game Stand Pro Direksiyon İncelemesi

Stand oldukça kullanışlı. Ayaklar sayesinde herhangi bir titreşimi de tabana iletmiyor ama yine de bir mat veya kilim üzerinde kullanmanız daha iyi olur. Benim kullandığım direksiyon dişli bir direksiyon olduğu için standı neredeyse hiç sarsmıyor. Direct drive için yeterli olur mu bilemem. Ama sağlı sollu bir komodin konulursa hiç sarsıntı olmayacağını düşünüyorum. TV/Monitör askı aparatıyla birlikte kullandığım ekranda en ufak bir sarsıntı olmuyor. Sanırım titreşim oraya ulaşana kadar kayboluyor. Bu incelememde tv standının arkasına konumlandırılacak olan laptop veya konsol konulabilecek standı takmadım. Görsellerde gördüğünüz gibi TV/Monitör standını desteklemek için konulan ekstra rafın altı da hafif yükseltilerek orası da değerlendirilmiş. Ben gamepad, fare, pil, adaptör vs. gibi şeyler için kullanıyorum. Stand direksiyon konumlandırması konusunda oldukça zengin. Stand direkleri için 3 farklı seçeneğiniz var. Kamyon veya otobüs modunda kullanabilirsiniz. Bunun üzerine direksiyonun monte edildiği kısımda da direksiyona açı vermek için ayarlama yeri mevcut.

Game Stand Pro Direksiyon Kurulum

Kutudan çıkan alt takıma tv/monitör ünitesinin montajı ve asıl montaj edilmesi gereken yer.

Kurulum konusunda biraz uğraştım desem yeridir. Kullanım kılavuzu bir yere kadar yardımcı oldu. Gördüğünüz gibi TV standının nasıl monte edileceği belirtilmemiş. Ancak birkaç ürün montajı yaptıysanız kılavuza gerek kalmadan parçaları birleştirebilirsiniz. Ürünün alt kısmı montajlı geldiği için ona uygun şekilde parçaları birleştirdim. Ancak bu montaj biraz yanlış olmuş gibiydi. Çünkü bu şekilde montaj yaptığınızda direksiyon çok ileride pedallar çok geride kalıyor. Ayrıca TV/Monitör standı da gereğinden fazla ileride kalıyordu. Görsellerle anlatmak gerekirse:

Direksiyon çok ileride kaldığı için de en düşük açıdan biraz yüksek olan delikten vidalamak gerekiyordu. Bu şekilde de yere doğru yapılan baskı artıyor ve sürücü tarafındaki ayakları ortadaki ayak kısmına takmak daha mantıklı duruyordu. Son yaptığım şekliyle monte ettiğimde ise o boşluğu tv aparatının ayağı dolduruyordu zaten.

TV/Monitör uzaklığını ayarladıktan sonra sıra pedalları ayarlamaya geldi. Çünkü onu da ayarlamak için gereken vida delikleri açılmış. Arka kısmı biraz daha geriden vidaladıktan sonra yüksekliği azaltıp tv/monitör standının ilk rafı hizasına getirip pedalı biraz daha ileri konumlandırabildim.

Sağ tarafa koyduğum buton kutusunu da direksiyon standı düz hale gelince biraz daha açı vermek istedim ama olmadı. Ancak yay şeklinde olan kısma iki vidayı da vidalayınca tam istediğim pozisyona geldi. Biraz daha düz kullanmak isterseniz diğer vida deliği işinizi görecektir. Aynı şekilde direksiyonun sağına yerleştirdiğim diğer aparatı da isterseniz sol taraftaki yere de koyabilirsiniz. Ben belki joystick’i oraya takarım diye şimdilik oraya monte ettim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

La Roche ile Orijinalliği Keşfedin

Kozmetik alanında bazı markalar diğer markalardan daha fazla tercih edilir. Bu tür markalardan birisi olan…

4 ay önce