Kategoriler: İnternet

En İyi Online Video Dönüştürücüleri

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için birçok profesyonel video dönüştürme uygulaması mevcuttur. Bunlardan en bilineni Handbreak’tir. Ancak videoları yalnızca bir seferlik daha hızlı dönüştürmek istiyorsanız hiçbir şey bir web uygulamasının yanına yaklaşamaz. Ancak çoğu çevrimiçi video dönüştürücü açılır pencerelerle doludur. Birçok dosya biçimini desteklemez veya büyük dosyaları dönüştüremez. Videoları çevrimiçi dönüştürmek için birçok araç kullandıktan sonra, güvenebileceğiniz en iyi çevrimiçi video dönüştürücülerden ikisini bir araya getirdim. Videoları çevrimiçi olarak nasıl dönüştürebileceğinizi aşağıda anlattım:

Videoları Çevrimiçi Dönüştürme

 1. Videonuzu dönüştürmek için önce online-convert.com’u açın ve Video dönüştürücü seçeneğini seçin. Hem giriş hem de çıkış için MP4’ten OGV’ye kadar çok sayıda dosya biçimini destekler.
 2. Ardından, videonuzun dönüştürülmesini istediğiniz dosya biçimini seçin.
 3. Şimdi Dosya Seç düğmesine tıklayın ve yerel deponuzdan dosyayı seçin. Ayrıca videoları çevrimiçi dönüştürmek ve indirmek için URL Gir seçeneğini seçebilir veya Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolamayı seçebilirsiniz.
 4. Tek seferde birden fazla videoyu dönüştürmek istiyorsanız, ücretsiz sürümde 5 adede kadar video yükleyebilirsiniz.
 5. Yükleme sırasında aşağı kaydırıp en boy oranı, fps, bit hızı, ses kalitesi gibi ayarları değiştirebilirsiniz. Ayrıca isterseniz videoyu veya videonun çerçevesini de kırpabilirsiniz.
 6. Bittiğinde, dönüştürmeye başlamak için Başlat düğmesine tıklayın.
 7. Videolar dönüştürüldükten sonra videoyu indirebilir veya videoyu Google Drive veya Dropbox’a yükleyebilirsiniz. Videoları doğrudan telefonunuza veya diğer cihazlarınıza indirmek için bir QR Kodu seçeneği de mevcuttur.

Çevrimiçi Dönüştürücü birçok dosya biçimini desteklerken ve toplu olarak da dönüştürebilirken hizmetin birçok dezavantajı vardır. Biri reklamlar ama çok can sıkıcı değiller. Ücretsiz sürümde günde yalnızca 20 dosyayı dönüştürebilir ve en önemlisi 100 MB’tan küçük dosyaları dönüştürebilirsiniz. Daha büyük dosyalar için günde 8 ABD dolarından başlayan ve 1 GB’a kadar dosyaları destekleyen bir premium aboneliğe ihtiyacınız vardır. Dosya boyutu sınırını daha da artırmak için daha yüksek bir plana abone olabilirsiniz.

Büyük Videoları Çevrimiçi Olarak Nasıl Dönüştürürsünüz

100 MB’den büyük videoları ücretsiz dönüştürmek için Video Converter Online’ı deneyin. Dosya boyutu sınırı yoktur, video uzunluğu sınırı yoktur, birçok dosya biçimini destekler ve ayrıca toplu dönüştürme seçeneğine de sahiptir.

 1. Önce www.video-converter-online.com adresini açın ve Upload Video düğmesine tıklayın.
 2. Ardından dönüştürmek istediğiniz video dosyasını seçin. Burada, istediğiniz kadar dosya eklemek için Add More Files’ı tıklayın.
 3. Her dosyanın Convert seçeneğinin yanındaki açılır menüye tıklayın ve dosya biçimini seçin. Video Converter Online, GIF, 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, WEBM ve WMV formatlarını destekler.
 4. Video çözünürlüğünü, bit hızını, ses kalitesini, codec bileşenini vb. değiştirmek için dişli simgesine tıklayabilirsiniz.
 5. Tamamlandığında, video dönüştürmeye başlamak için Convert düğmesine tıklayın.
 6. Dönüştürmeden sonra bir Download düğmesi göreceksiniz. Dönüştürülen videoyu indirmek için üzerine tıklayın.

Birkaç dosya biçimini desteklemesine ve dosya boyutu sınırının açık olmamasına rağmen, iki önemli sorunu vardır. Bunlardan biri, web sitesinin her yerinde bulacağınız reklamlardır. İkincisi, dönüştürme işlemi diğer video dönüştürücülere kıyasla zaman zaman yavaştır. Örneğin, 240 MB dosyanın dönüştürülmesi, videonun yüklenme süresi hariç, yaklaşık 11 dakika sürmüştür. Tabi standart bir internet bağlantınız olduğunu düşünerek bu hesabı yazıyorum.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Etsy’de Satış Yapmak için Canva’yı Kullanma Rehberi

Canva, yeni başlayanlardan uzmanlara kadar uzanan dijital içerik oluşturucuların güzel tasarımlar oluşturabileceği bir platformdur. Bir…

2 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Bloglardan Para Kazanma

Genel olarak, trafik seviyesinin aynı olduğu varsayıldığında, tek bir konu blogu çok nişli bir blogdan…

3 ay önce

Para Kazanma Odaklı Blog Konusu Seçimi

İster tek konulu bir blog, ister çok nişli bir blog yazmaya başlayacak olun, ele alacağınız…

3 ay önce

Tek ve Çok Konulu Bloglar İçin Bloglama Giderleri

Blog yazmanın tek gerçek maliyeti, bir alan adı kaydettirmek ve barındırma için ödeme yapmaktır. Maliyetler tek konu…

3 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog ile Pazarlama Fikirleri

Pazarlama, hedef kitlenizi büyütmenize, trafiği artırmanıza ve içeriğinizi görmeyecek yeni okuyuculara ulaşmanıza yardımcı olur. Bir blog…

4 ay önce

Tek Konulu ve Çok Konulu Blog Yazmanın Artıları ve Eksileri

Artıları Bazı durumlarda içerik oluşturmak daha kolay ve daha hızlıdır - daha fazla içerik seçeneğiniz…

4 ay önce