Hakkımda

Bu blogu ilk zamanlarda bir sitem olması, bu işlerin nasıl işlediğini görmek açısından açtım. Sırf meraktan yani. Sonra bunu insanlara yardım etmek için yaptığımı fark ettim ve fark edince gerisi geldi. Bu blogda şu şekilde yazı yazıyorum, mesela bir film izledim değil mi ? İşte o film hakkında yorumlarımı yazar okuyanın istediği içeriği sağlamaya çalışırım. Hoşuma giden bir şey ya da hayatı kolaylaştırabilecek yöntemler mi buldum? Hemen okuyucularımla paylaşırım.

Bunların hepsinin nedeni lise 1.sınıftaki coğrafya öğretmenim yüzünden. Herşey sınıftaki yeşil tahtaya kendi sitesini yazmasıyla başladı. Bedava sitemden başladım. WordPressten devam ettim. Bunlar olurken bir de forum sitesi açtım. En son Blogger ile tanıştım. Bu blog ilk olarak WordPresste idi. Yaklaşık 1 ay gibi bir süre sonra kayıtları Blogger’a aktarıp devam ettim.

Bir blogun en zor kısmı tasarım kısmıdır. Bu temaya ulaşmadan önce en az 20 tema denemişimdir. En son olarak Blogger Smash Template‘yi buldum ve “İşte!” dedim. Aradığım tema bu. Orasından burasından kırpıp kendimce birşeyler ekleyip son haline getirdim. Merak ederseniz eğer blogspot üzerinde eski günlerin hatrına halen açık olan bloğa buradan gidebilirsiniz.

İlk bloğumu açtığımdan beri oldukça uzun zaman geçti. Dolayısıyla yazdığım yazıların biçimi olsun benim anlatımım cümleleri kurma şeklim oldukça değişti. Geçmiş yıllardaki yazılara gidip bakarsanız aradaki farkı çok iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Aradan yıllar geçtikçe eksiklerimi gidererek yoluma devam ettim. Çoğu yazımı sildim. Çoğunu düzenledim. Çoğunu neredeyse baştan yazdım. Şu anda da yazmaya devam ediyorum. Blog yazmak benim için bir tutku haline dönüştü diyebilirim. Bırakabileceğimi de düşünmüyorum. 2009 yılında başladığım blog serüvenine 2016’dan beri haftada en az bir yazı kuralıyla bloğumu sürekli güncel tutarak devam ediyorum. Yeni yazı yazdığımda haberdar olmak isterseniz aşağıdaki sosyal medya profillerimden beni takip edebilirsiniz.

Facebook · Twitter · Instagram · Steam · Spotify · Trakt.tv · Goodreads

Beğendiğim aktörlerden bazıları: Will Smith, Christian Bale, Giancarlo Esposito, Jackie Chan, Josh Holloway, Mark Wahlberg, Stephen Amell, Benicio del Toro, Ryan Gosling, Jason Statham, Benedict Wong, Nicolas Cage, Andrew Lincoln, Adam Sandler, Tory Kittles, Denzel Washington, Lance Reddick, Zach Galifianakis, Aamir Khan, Christoph Waltz.

Beğendiğim aktrislerden bazıları: Jodie Foster, Natalie Portman, Jennifer Connelly, Alycia Debnam Carey, Hilary Swank, Gwyneth Paltrow, Evan Rachel Wood, Cate Blanchett, Marion Cotillard, Kate Winslet, Ellen Page, Chloë Grace Moretz, Elizabeth Mitchell, Emma Stone, Keira Knightley, Sarah Wayne Callies, Eliza Taylor.

Beğendiğim yönetmenlerden bazıları: Justin Lin, David Leitch, Tony Gilroy, Kartal Tibet, Christopher Nolan, Luc Besson, Ertem Eğilmez, James Cameron, Michael Mann.

Dinlediğim şarkılar için Spotify hesabımı, takip ettiğim diziler ve izlediğim filmler için trakt.tv hesabımı takip edebilirsiniz.