Bloggger’a favicon eklemek/değiştirmek

Blogumun faviconunu değiştirecektim. Nasıl değiştireceğimi bilmiyordum.Biraz araştırdım ve buldum.Aslında bir sürü anlatım var fakat uzun uza anlatılmış yazılardan birşey anlamadım.Ben sizlere kısaca anlatmaya çalışacağım.

1-)Öncelikle favicon olarak kullanacağımız resmi internetten bulup bilgisayarımıza kaydedelim.Resmin boyutu hiç önemli değil.İsterseniz 1024-768 çözünürlüğünde olsun farketmez.Resim otomatik olarak küçülecek.
2-) Tinypic.com resim upload sitesine giriyoruz ve bilgisayarımıza indirdiğimiz resmi sunucuya yüklüyoruz.Yükledikten sonra resmin linkini alıp bir kenara kaydediyoruz.
3-)Blogger panelimize giriş yapıyoruz.Yerleşim-Html’yi Düzenle bölümüne giriyoruz.Ctrl+f fonksiyonu ile

</head>

kodunu arıyoruz.Kodun hemen altına şu kodu ekliyoruz.

<link href='http://i40.tinypic.com/1pea1t.jpg' rel='shortcut icon'/>

Kırmızı renkle yazdığım yere kendi resminizin linkini ekleyeceksiniz. Kodumuzu ekledikten sonra Şablonu kaydediyoruz.Faviconumuzu eklendi.Faviconu adres çubuğunda adresin sol tarafında görebilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...