Google Cloud ile belgelerinizi online düzenleyin

Bulut işleme en çok yatırım yapan teknoloji devlerinden biri de Google. Özellikle mobil cihazlar ile bilgisayarları aynı paydada buluşturacak olan teknolojilere fazlasıyla önem veren Google’ın bu alandaki en ciddi projelerinden biri de Cloud Connect eklentisi.

Tamamen Ücretsiz!

Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu eklenti sayesinde Windows kullanıcıları, Microsoft Office 2003, 2007 veya 2010 üzerinde hazırlanmış dokümanlarını, Google hesapları ile senkronize edebiliyor. Otomatikleştirilen senkronizasyon işlemleri ile dosyalar hem yerel hem de bulut üzerinde, istenilen her konumdan ve cihazdan düzenlenebilir hale geliyor. Daha da önemlisi ise dosyaların güncelliği sürekli olarak korunmuş oluyor.

Microsoft’un Office 365 platformuna rakip olarak düşünülen bu hizmet, şimdiden rakibinden birkaç adım ileri geçmiş bile. Zira Microsoft’un hizmeti henüz beta aşamasında ve eksikleri epey fazla. Ayrıca Microsoft bu hizmet için epey yüksek bir fiyat belirlemiş. Buna karşılık Google beta aşamasından kurtuldu. Üstelik ücretsiz ve öyle de kalacağa benziyor. SDN

Eklentiyi buradan yükleyebilirsiniz. Eklenti, microsoft office dosyalarına yapışıyor. Aşağıdaki eğitici videoyu da izlemenizi öneririm.

Rate this post

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...