Google +1 butonu

Arama sonuçlarında yeniliğe girişen Google’dan Facebook “beğen” özelliğinden esinlenildiği düşünülen yeni bir özellik “Google +1”
Bildiğiniz gibi en son yenilik olarak Twitter’da arkadaşlarınızın arama sonuçlarındaki hangi siteyi tweetlediğini görüntülemeye başlamıştık. Yeni duyurduğu +1 özelliği ile yine sosyalleşme yönünde değişimlere devam ediyor ve bu kez Facebook’u hedef almış gibi gözüküyor.

Şuanda beta aşamasında olan, Facebook “beğen” butonuyla benzer işleyişe sahip olan özellik Google doğal arama sonuçları ve Google search  reklamlarında çıkıyor. Özelliği kullanım için arama sonuçlarında yer alan +1 işaretine tıklamınız yeterli olacak.
Yakın zamanda ise gezdiğiniz web sitelerindeki içeriklerde kullanılabilir hale gelecek.
Eğer Google Buzz kullanıcısı iseniz arkadaşlarınızın beğendiği sonuçları görebilecek ve arama kriterlerini buna göre belirleyebileceksiniz.
Şu anda sadece google.com ‘dan yapılan aramalarda aktif olan özellik  henüz  Türkiye’deki Google kullanıcılarının erişimine açılmadını belirmek isteriz .
Arama sonuçlarının sosyalleşmesinin dışında SEO’ya da etkisinin olabileceği düşünülen özellik görünüşe bakılırsa yeni SEO çalışmalarını da beraberinde getirecek gibi.

Google +1 ile ilgili detaylara linkten ulaşabilir veya Google +1 tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.


BumHaber

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...