Yok Artık Dedirten Haber: Dişimiz tırnağımız telefon olacak

Gelecekte mobil telefonlar yüzüğünüzde, dişinizde olabilir, belki vücudunuza, örneğin derinin altına yerleştirilebilir.

Mobil Pazarlama Uzmanı ve Yazarı Tomi Ahonen, 3-5 yıla kadar anında çeviri yapan cep telefonlarının olacağını, bu konuda çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Mobil Pazarlama Birliği’nin (MMA) Türkiye organizasyonunca düzenlenen, ”MMA İstanbul Mobil Pazarlama Sohbetleri 2011”de konuşan Ahonen, Türkiye’nin mobil pazarlama konusunda çok ileride olduğunu söyledi.
Dünyada internetin çok hızlı gelişmesinde mobil internetin payının yüksek olduğunu, insanların cep telefonlarından daha fazla internet kullandığını ifade eden Ahonen, bütün dünyada 3 yıl içinde yüzde 100 cep telefonu penetrasyonu olacağını, Türkiye’de de yüzde 100 penetrasyon yaşanacağını anlattı.
Ahonen, ”Dünyada internet kullanımı nasıl 2 milyar oldu? İnternetin bu kadar hızlı gelişmesinde mobil internet kullanımı etkili oldu. İnternet 2 milyarı bulurken PC bazlı internet kullanımı 1.3 milyar, mobil telefon kullanımı da 1,6 milyar kişi. Yaklaşık 1 milyar kişi hem mobil telefon hem bilgisayar kullanıyor. MMS dünyada 2,4 milyar, SMS de 4,2 milyar kişi tarafından kullanılıyor” diye konuştu.
Mobilin tek başına, özgün bir şekilde farklı olduğunu belirten Ahonen, ”Artık insanların akan sudan ya da diş fırçalarından çok daha fazla cep telefonu kullandığını görüyoruz” dedi.
Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...