Facebook İleti Başına Ücret Talep Etmeyi Düşünüyor

Yaklaşık 900 milyon kullanıcıya sahip olan Facebook, kişilerin paylaştığı iletileri tüm arkadaşlarının görmesi için ücret talebinde bulunmaya hazırlanıyor.

Facebook haber akışında her durumunu görünmediğini biliniyor. Yani bir şey paylaştığınızda bunu hangi arkadaşlarınızın gördüğünü bilemiyorsunuz. Facebook’un bu akış algoritmasındaki karışıklık birçok kullanıcının şikayet postalarına konu olmuştu ki yakında gelecek özellikle Facebook daha da şikayet alacağa benziyor.

Bir süredir değişik reklam tipleriyle parayı götüren Facebook, şimdi de yazdığınız iletileri arkadaşlarınıza göstermek için sizden ücret talep edecek. Kişi, ücreti ödediğinde Facebook algoritması devre dışı kalacak ve tüm arkadaşlarınız iletinizi görebilecek. Sosyal medyada yalan haber niteliği taşıyan bu haber, Facebook sözcüsü Mia Garlick tarafından “Test aşamasında olan bir yenilik.” şeklinde doğrulandı. Bunun yanında ortaya çıkarn görsel de bu iletiler için yaklaşık 2 dolar talep edilmesi habere daha da netlik kazandırıyor. 30 milyona yakın Türk kullanıcısı bulunan Facebook, bu uygulama ile birçok soru işaretini de beraberinde getirecek.

Sizce bu uygulama yürürlülüğe girdiğinde Facebook profilinizden vazgeçer misiniz?

Rate this post

Paylaş

3 Cevaplar

  1. Mert Özler dedi ki:

    Aslında biraz mantıklı geliyor ..

  2. Parlak Teneke dedi ki:

    Halka arz edilişte baya bir düşüşe geçtiğinden bunu devreye sokabilirler.Böyle olursa da ortada facebook diye bişey kalmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...