Objektifimden İbretlik Fotoğraflar #2

Kuzen yeğen gezerken bir baktık adam bütün koliyi camın önüne dökmüş. “Bütün koliyi döktüğünü nasıl anladınız?” derseniz. Adama sorduk. “16GB var mıydı acaba?”. “Yok hocam hepsi bu kadar.” dedi.


21 Nisan 2012 Barcelone Chelsea maçı var. Türkiyede maçı yayınlayan birkaç kanal var onlarda da yayın şifreli. Girince siyah bir ekran çıkıyor. Sağolsun yeğenim olayı çözmüş. Bir arap kanalı galiba. Girdik frekansları izliyoruz. “Yandaki mıknatıslar ne?” derseniz. Hani oluyor ya bazen mavilik yeşillik geliyor televizyona. İşte o mıknatıslar orada durunca o renkler gidiyor.

1 Nisan günü yeni evimize taşınmıştık. Bu çuval en az 1 aydan beri bu şekildeydi. Maksadım taşınmadak önce geri dönüşüme götürüp para almaktı. Eringeçlik işte ne yapacaksın. Biz de kenara yığdık çöpleri. Çöp arası geçerken çöpleri buradan alıyor. Tabi orada görünen çocuklar kitapları ve kutuları talan etti. Yarım saat sonra aynı yere geldiğim de çöpçülere hiç gerek bile yoktu yani.

Herkes raporlu okulda sadece 4 kişi ders çalışıyoruz. Gözüm arkadaşın edebiyat soru kitabına kaydı. Bir de ne göreyim. Dedim bu “Orhan Veli Kanık mı?”. “Ben bunu sakalsız normal bir adam biliyorum.” dedim. “Bu aynı İngilizlere Fransızlara benziyor.” dedim. Zaten öyleymiş. İngiliz yada Fransızdı tam hatırlayamıyorum. Sadece basit bir baskı hatası işte.

Eski evimizden son bir görüntü alayım derken, şansa gökkuşağı çıkmasın mı?

Bir sabah kalktım. Her zamanki gibi mutfağa gidip bir bardak su içtim. Pencereyi açtım ve… Sanki bulutların üstündeydim. Güzel bir histi. Kömür gazı olamaz. O biraz siyaha çalıyor ve şehrin üzerine akşamları çöküyor.

Bu fotoğrafı Terme’de çektim. Benim tabirimle Samsun’un unutulmaya yüz tutmuş ilçesi. Köprülerle ve Minibüs galerileriyle dolu olan bir ilçe. Sol kısımdaki minibüsler en az 1-2 km daha devam ediyor. Sonra yine var ama aralıklı aralıklı.

Rate this post

Paylaş

1 Cevap

  1. aerakman dedi ki:

    Terme deki minibüs pazarları pahabiçilmezdir 🙂 Türkiye’den herkes minibüs için oraya gider minibüs fiyatını “Terme” belirler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...