Blogger Kalıcı Bağlantılar Özelliği Aktif

Bu özelliğin geldiğini Arda Erakman‘dan duyunca aklıma eski bir yazım geldi. SEO açısından Blogger’da kalıcı bağlantı ayarlamaları. Bu özellik yokken kendimce bir yöntem uydurmuştum. İşe yarıyordu ama mesela Networked Blogs veya RSS Graffiti kullanırken ziyaretçileriniz ilk önce aralarında çizgi olan kalıcı bağlantıyı görüyordu. Hoş bir görüntü olmuyordu. Blogger sonunda bunun da önüne geçti.

Özelliği bakmak için draft.blogger.com adresine gidip yeni bir kayıt açmamız gerekiyor. Sağ kısımda bulunan Yayınlama tarihi alanının altında bir alan daha var Kalıcı Bağlantı. Yazımızı tamamladıktan sonra Kalıcı bağlantı alanını seçip isteğimize göre Otomatik URL veya Özel URL seçeneğini seçiyoruz.

Otomatik URL seçeneğini seçersek Blogger yazımızın başlığındaki Türkçe karakterleri atıp boşlukların yerine çizgi ekleyip bu şekilde bir url yapacak ve bu da hoş durmayacaktır.

Özel URL seçeneğini seçtiğimiz takdirde url kısmını istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz.

Bu yazıyı yazarken bir yandan da deniyordum ve denerken şunu gördüm. Eski yöntemim şu yazıda anlatmıştım SEO açısından Blogger’da kalıcı bağlantı ayarlamaları. Bu yöntemde urlmiz birkaç kelimeyle sınırlıydı. Az önce denediğimde gördüm ki özel url sonsuza kadar gidebiliyor. Şayet ben sonunu göremedim. Yazdıkça yazıyordu.

Yeni özelliğimizi hayırlı uğurlu olsun.

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Müjdat Sayar dedi ki:

    ee süper bişiy bu ya sağol furkan fark yaratmaya devam 🙂

  2. Hit Adam dedi ki:

    Hepimize hayırlı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...