39. Ulusal Hitit Rallisi İlk Defa Samsun’da

Samsun’da, 25-26 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan ilk ulusal ralli organizasyonu 39. Hitit Rallisi’ne rekor katılım bekleniyor.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 6. ayak 39. Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da düzenleniyor. Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) aracılığı ile, Samsun Otomobil Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS), Grand De Luxe Amisos Otel, Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile organize edilen ralliyen Samsun halkı tarafından rekor katılım bekleniyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı ilk nokta olan Tütün İskelesi’nde yer alan Kurtuluş Yolu rallinin sembolik başlama noktası olacak. Bu alanda 25 Ağustos Cumartesi günü saat 13.00’te ilk otomobile sembolik start verilecek ve 39. Hitit Rallisi heyecanı başlayacak.

Ekipler sembolik startın ardından Demirci, Akgöl, Yeralan etaplarını geçecek ve saat 16.27’den sonra SOYS Özel Seyirci etabında kafa kafaya yarışacaklar. Eğer bu ralliyi seyretmek istiyorsanız en geç 25 Ağustos Cumartesi günü saat 13.00’te şehir merkezinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü karşısındaki dolgu toprak alan üzerinde oluşturulan 2.30 km. uzunluğundaki seyirci standında yerinizi alın ve pilotların performanslarını yakından izleme şansını yakalayın.

Pit stop alanı olarak Batıpark Otoparkı’nın kullanılacağı organizasyon ilk gün saat 17.37’de bu noktada sonlanacak. 26 Ağustos Pazar sabahı saat 09.30’dan itibaren yeniden başlayacak olan ralli; Demirci, Akgöl, Yeralan etaplarını ikişer kez geçtikten sonra saat 17.00’den itibaren yine Kurtuluş Yolu’nda bulunan bitiş çizgisine ulaşabilmek için hem rakipleri hem de zaman ile mücadele edecekler.

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Arda dedi ki:

    Gider miyiz furkan 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...