Lost ile The Walking Dead Dizileri Arasındaki Benzerlikler

The Walking Dead başladığından bu yana geniş bir hayran kitlesi edindi. Bunun getirdiği bazı sonuçlardan biri de diğer dizilerle karşılaştırılması. İşte The Walking Dead ve Lost dizisini karşılaştırdığımızda ortaya çıkan ilginç sonuçlar.

 • Jack ve Rick: İki karakter de farkında olmadan içinde bulundukları gruba liderlik ediyorlar.
 • Jack ve Rick: İkiside Afrikalı olan ama Amerikada yaşayan bir baba ve oğulla karşılaşıyorlar. Lost dizisindeki eşini kaybedip oğluyla iyi ilişkiler kurmaya çalışırken The Walking Dead dizisindekinin eşi zombiye dönüşür ve oğluyla arasındaki bağı koparmamaya çalışır.
 • Kate ve Lori: Kate, Lost dizisinde Sawyer ve Jack ikileminde kalırken, Lori de Rick ve Shane arasında gelip gidiyor.
 • Diğerleri ve Zombiler: İki dizide de grupların ölüm yanlarından ayrılmaz. Lost dizisindeki karakterler adayı korumaya çalışan Diğerleri ile mücadele verirken, The Walking Dead dizisindeki karakterler Dünyayı istila etmiş zombilerle başa çıkmaya çalışırlar.
 • Dharma Girişimi ve CDC: Her iki oluşum da umutsuzluğa kapılmış insanlara hayat vermeye çalışıyor ve her ikisinde de kapılar açıldığında patlama meydana geliyor.
 • Desmond ve Jenner: Lost dizisinde Desmond sayacı başlatırken, Jenner de aynı şekilde The Walking Dead dizisinde patlamaya neden olan geri sayım saatini devreye sokuyor.

Bunlar 3.sezon başlamadan önce ortaya çıkanlar. Belki de 3.sezonda olacaklar bu sonuçları değiştirebilir.

Rate this post

Paylaş

3 Cevaplar

 1. aferdersin ama
  “”Jack ve Rick: İkiside Afrikalı olan ama Amerikada yaşayan bir baba ve oğulla karşılaşıyorlar. Lost dizisindeki eşini kaybedip oğluyla iyi ilişkiler kurmaya çalışırken The Walking Dead dizisindekinin eşi zombiye dönüşür ve oğluyla arasındaki bağı koparmamaya çalışır.””

  bu maddeyi anlayamadım ? lori zombiye mi dönüştü de haberim yok benim 😀

 2. talha dedi ki:

  lost=the walking dead 2 sinide izledim eğer 1 gram anladıysam izlediğim şeyden 2 sinin arasında nerdeyse hiç fark yok tamamen hayatta kalma savaşı ha birisi adada (lost) birisi çiftlik hapishane orman kamp gibi yerlerde (twd) yani anlatmak istediğim aralarında nerdeyse hiç fark yok lost 2004-2010 ve twd 2010_günümüz yani lost bitmiş efsane kaldığı yerden twd olarak devam etmiş bu kadar basit tartışmaya gerek yok lost=twd ama hangisi daha iyi derseniz lost daha iyi çünkü benim ilk göz ağrım :((((

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...